Najížděli na nás, rozčilují se aktivisté blokující v Praze dopravu. Nezabralo. Dostali výprask

25.05.2023 17:35 | Ze sítí

Organizace Poslední generace 30 ve středu uskutečnila další ze svých pochodů Prahou, kterým chtějí dosáhnout zklidnění dopravy a základní rychlosti 30 km/h jako má Paříž a Brusel. Při průchodu rušnými pražskými silnicemi si aktivisté ještě postěžovali, že na ně řidiči údajně najížděli. Velké podpory se ale aktivisté na sociálních sítích nedočkali. Jejich němečtí kolegové z Poslední generace navíc čelí policejnímu stíhání kvůli trestné činnosti.

Najížděli na nás, rozčilují se aktivisté blokující v Praze dopravu. Nezabralo. Dostali výprask
Foto: Repro Twitter @AufstandLastGen
Popisek: Blokování dopravy Poslední generací v Berlíně

Pražský magistrát aktivistům pochod povolil, ale za účasti policistů nechal provoz plynout alespoň v jednom pruhu. I to se ale lidem z Poslední generace nelíbilo, protože je prý projíždějící vozy ohrožovaly.

„Během pochodu dnes někteří řidiči najížděli na účastníky pochodů i policisty. Dovolit autům projíždět kolem demonstrace možná není nejlepší nápad. Nebylo by lepší nám vyhradit celou šíři vozovky,“ argumentují aktivisté na twitteru.

Komentáře pod příspěvkem ale jednoznačně naznačují, že chodci nemají na silnici co dělat, a že Praha by naopak měla zakázat tyto pochody přes vytížené pražské tahy.

„Mám nápad. Co kdybyste chodili po chodníku? Třeba kdyby řidiči protestovali, že chtějí jezdit po chodnících, jak by se vám to líbilo?“ namítá jeden z diskutujících.

„Prostě můžete pochodovat, nesmíte blokovat. Co na tom nechápete?“ přidal se další s tím, že jeden jízdní pruh byl vyhrazen pro projíždějící auta.

Stížnosti aktivistů na auta, která sami blokují, mnozí nechápou. „Vaše drzost a sprostota je ohromující,“ stojí v jiném příspěvku.

„Všichni vám dávají najevo, že už vás mají plnou prdel. Já bych vám dal ty policisty k úhradě, být v Praze zastupitel nebo radní,“ nebere si servítky další.

Spolek Poslední generace je stále větším trnem v oku autoritám v Německu, kde mají tito klimatičtí aktivisté kořeny. Aktivisté již přes rok stupňují tlak tím, že blokují rušná místa s automobilovou dopravou, přilepují se k silnicím a kulturním dílům nebo je polévají barvou.

Berlínský starosta Kai Wegner z CDU v posledních dnech po dalších akcích aktivistů prohlásil, že na rozdíl od předchozích radních nebude klima aktivisty nijak tolerovat. Wegner chce nechat provést právní šetření, aby zjistil, jestli lze po aktivistech požadovat úhradu škod, které způsobili. Aktivistům by také mohly být účtovány výjezdy policie, hasičů a záchranných složek.

„Jsem odhodlán osvobodit Berlín od toho, že by si ho demonstranti brali jako rukojmí,“ prohlásil Wegner, jak informuje server Novinky.cz. Policejní odbory tento přístup prý uvítaly. „Podle našich poznatků máme co do činění s hierarchicky organizovanou zločineckou organizací, která v hlavním městě páchá trestnou činnost již déle než rok a v posledních týdnech se její partyzánské akce staly ještě militantnějšími,“ řekl v pondělí Benjamin Jendro, mluvčí odborů.

Organizace Poslední generace navíc aktuálně čelí velké policejní razii kvůli řadě trestných činů. Podle bavorského státního úřadu kriminální policie probíhají razie na 15 místech po celém Německu. Poslední generace tak čelí označení zločinecké organizace, která vybírá peníze prostřednictvím fundraisingové kampaně, kam přiteklo za poslední rok přes milion eur. Účty Poslední generace nařídila policie zmrazit a web organizace již není dostupný, jak informuje server Echo24.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Stačil by PLNÝ fekální vůz/HOVNOCUC/, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse9leden , 25.05.2023 18:44:08
a pěkně "pokropit" !!!!V rámci "očisty" vozovky od "exkrementů"!

| 10 | 0

Další články z rubriky

Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

22:40 Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka poslance upozornil na nebezpečí konfliktu Ruska se …