Nakažené Německo, virová bomba vedle nás? Merkelová šokovala o koronaviru

11.03.2020 14:15

Koronavirus kromě Česka sužuje také ostatní země Evropy. Mezi nimi i podstatně populačně silnější Německo. Dle posledních údajů ze včerejška je počet nakažených těsně pod sumou 1 300 a dva již zemřeli. A nyní Angela Merkelová vypustila informaci, že se v Německu nakazí 60 až 70 % populace. Ale ministr zdravotnictví k tomu dodal podstatný detail.

Nakažené Německo, virová bomba vedle nás? Merkelová šokovala o koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Jak uvádí agentura Reuters, deník Bild Angelu Merkelovou zkritizoval za to, jak zvládá situaci s „koronachaosem“. „Žádná vystoupení, žádné projevy, žádné vedení v krizi,“ napsal deník. Nyní kancléřka Merkelová vystoupila. A pravila, že se v Německu nakazí 60–70 % populace. Což zdůvodnila poznatkem, že proti koronaviru není žádná terapie a populace nemá imunitu. „Musíme se soustředit na to, aby zdravotnický systém nebyl přetížen, takže musíme zpomalit šíření viru... Hrajeme o čas,“ uvedla dle Reuters Merkelová.

Anketa

Jak se zatím Babišova vláda zhostila boje proti koronaviru? (Hlasování od 11.3.2020)

95%
hlasovalo: 41286 lidí

Ministr zdravotnictví Jens Spahn dodal, že uzavření hranic Německa by jako prevence dalších případů nefungovalo, čímž údajně reagoval na požadavky, aby se Německo zachovalo jako Rakousko a zavřelo své hranice pro návštěvníky z Itálie. Spahna Merkelová dle Bildu pochválila, že zdařile nese zodpovědnost, kterou na něj situace klade. Ten pro změnu doplnil snad až katastrofickou vizi Merkelové prohlášením, že až 80 % nakažených projde nemocí téměř bez symptomů. Jak je známo, nemoc je riziková především pro starší pacienty, kteří vyžadují intenzivní péči. Spahn informoval, že pro tyto případy má Německo k dispozici 28 tisíc lůžek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáčkova rychloakce sobotního večera: Ruský velvyslanec přebíral nótu, vedle už se scházeli novináři

8:23 Hamáčkova rychloakce sobotního večera: Ruský velvyslanec přebíral nótu, vedle už se scházeli novináři

Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem vnitra a zahraničních věcí Janem Hamáčkem (ČSSD) předst…