Náměstek "Žít Brno" Hollan: Je hloupé stavět ploty. Islám by měl být do Evropy přijat

26.07.2015 20:54

Politická strana Žít Brno začínala původně jako skupina satiriků. Dnes ale spoluvládne Brnu a získala i post náměstka primátora, který připadl Matěji Hollanovi. Žít Brno je sice politický subjekt úzce zacílený na Brno, Hollan má ale jasné názory i na horký problém těchto dnů – na imigraci. Své názory na tento problém objasnil v rozhovoru, který poskytl serveru Neovlivní.cz.

Náměstek "Žít Brno" Hollan: Je hloupé stavět ploty. Islám by měl být do Evropy přijat
Foto: David Daniel
Popisek: Bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

Podle Hollana i když se zjistí, že islámská kultura je zatím hodně do sebe uzavřená, pořád to neznamená, že nemá být do Evropy přijímána. „Je potřeba vědět, co se bude dít v otázkách kriminality, bezpečnosti, getoizace a dalších věcí, když tady bude žít o mnoho milionů muslimů víc,“ řekl Hollan s tím, že předpokládá, že to samozřejmě nastane.

„Tomu se nelze výhledově ubránit a je zbytečné stavět ploty a zavírat se. To je hloupé opatření, Evropa musí stavět na otevřenosti a nikoliv na izolacionismu. Ale musíme vědět, jak se to vyvíjí a nebýt z toho potom překvapení, když tady budou žít miliony lidí, kteří mají hodně jiný způsob uvažování. Evropa se bude někam posouvat a oni to budou chtít ovlivňovat, to je legitimní a správné,“ myslí si Hollan.

Evropa musí být jednotnější, aby byla konkurenceschopná

Vyjádřil se také k tomu, jakým směrem se může dál vyvíjet Evropa. Podle něj může jít v zásadě o dva směry. „Jeden směr je, že se zjistí, že projekt Evropské unie je stávajícím způsobem neukočírovatelný a přes rozvolnění struktur se dospěje zpět k národním státům,“ popsal první variantu, která mu připadá jako špatná cesta.

„Ten druhý směr je větší integrace a federalizace minimálně v některých zásadních otázkách, jako je měnová politika, zahraniční politika apod. Stávající kočkopes není pro řešení aktuálních závažných problémů vhodný,“ dodal s tím, že on sám je pro tuto variantu.

Připouští, že by se mohla uchovat role národních států ve svébytnosti kulturních a podobných otázek. „Ale nevidím žádný důvod, proč by o mnoha věcech Evropa neměla rozhodovat centrálně, neměla mít jednotnou politiku například v otázce imigrace nebo obecně v zahraniční politice. Tam si myslím, že je potřeba, aby Evropa vystupovala jako jeden blok,“ uvedl s tím, že je to i věc konkurenceschopnosti. „Pokud máme jako Evropa být konkurenceschopní vůči Asii, Číně, Indii nebo Americe, tak se musíme chovat hodně konsensuálně,“ dodal.

Celý text je ZDE

 

 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

15:02 „Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém…