Náměstek ministra zkritizoval Hudečka: Stav ohrožení rozhodně ještě odvolávat neměl

10.06.2013 22:25 | Zprávy

Hostem pondělních Událostí komentářů České televize byl člen Ústředního krizového štábu, náměstek ministra zemědělství Vilém Žák. V pořadu mimo jiné uklidňoval, že riziko druhé povodňové vlny není tak veliké. Přesto zkritizoval pověřeného pražského primátora Tomáše Hudečka. Opět také odpovídal na otázky ohledně odpouštění vody z Vltavské kaskády.

Náměstek ministra zkritizoval Hudečka: Stav ohrožení rozhodně ještě odvolávat neměl
Foto: Facebook.com
Popisek: Povodně 2013

„Prognózy, které leží na stole, jsou lepší, než byly třeba včera,“ poznamenal hned v úvodu Žák. Problém je v tom, že půda je vodou přesycena, takže prudké deště určité riziko představují. Jistou naději představuje např. fakt, že si velkou rezervu vytvořila řada přehrad, včetně Vltavské kaskády.

Přehrady musí dodržovat bezpečný průtok na řekách

„Není možné pustit přívalovou vodu nad tzv. bezpečný průtok, pokud nejsou provedena další opatření,“ zdůraznil Žák. Jedním z takových opatření je např. vyklizení náplavek. Teď už ale kaskáda může odpouštět víc, protože tato opatření již byla udělána.

Náměstek v této souvislosti tvrdě zkritizoval pověřeného pražského primátora Tomáše Hudečka, který odvolal stav ohrožení na Vltavě v Praze. „S tímto krokem nesouhlasím, protože mohou, nedej Bože, přijít přívalové deště v povodí Vltavy,“ varoval Žák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …