Náměstek ministra zkritizoval Hudečka: Stav ohrožení rozhodně ještě odvolávat neměl

10.06.2013 22:25

Hostem pondělních Událostí komentářů České televize byl člen Ústředního krizového štábu, náměstek ministra zemědělství Vilém Žák. V pořadu mimo jiné uklidňoval, že riziko druhé povodňové vlny není tak veliké. Přesto zkritizoval pověřeného pražského primátora Tomáše Hudečka. Opět také odpovídal na otázky ohledně odpouštění vody z Vltavské kaskády.

Náměstek ministra zkritizoval Hudečka: Stav ohrožení rozhodně ještě odvolávat neměl
Foto: Facebook.com
Popisek: Povodně 2013
reklama

„Prognózy, které leží na stole, jsou lepší, než byly třeba včera,“ poznamenal hned v úvodu Žák. Problém je v tom, že půda je vodou přesycena, takže prudké deště určité riziko představují. Jistou naději představuje např. fakt, že si velkou rezervu vytvořila řada přehrad, včetně Vltavské kaskády.

Přehrady musí dodržovat bezpečný průtok na řekách

„Není možné pustit přívalovou vodu nad tzv. bezpečný průtok, pokud nejsou provedena další opatření,“ zdůraznil Žák. Jedním z takových opatření je např. vyklizení náplavek. Teď už ale kaskáda může odpouštět víc, protože tato opatření již byla udělána.

Náměstek v této souvislosti tvrdě zkritizoval pověřeného pražského primátora Tomáše Hudečka, který odvolal stav ohrožení na Vltavě v Praze. „S tímto krokem nesouhlasím, protože mohou, nedej Bože, přijít přívalové deště v povodí Vltavy,“ varoval Žák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…