Napětí se dál stupňuje: Washington poslal KLDR nové varování. Raketové

30. 7. 2017 22:17

Komunistická Severní Korea oznámila světu, že provedla další úspěšný test balistické rakety a teď je schopná ohrozit území Spojených států. Prezidentovi USA Donaldu Trumpovi možná i proto dochází se Severokorejci trpělivost. Nejenže nad Korejským poloostrovem přeletěly americké bombardéry, ale Trump ukázal, že jeho armáda dokáže balistickou střelu zničit dřív, než dopadne na severoamerický kontinent.

Napětí se dál stupňuje: Washington poslal KLDR nové varování. Raketové
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump
reklama

Armáda Spojených států provedla úspěšný test obranného systému THAAD, který dokáže ještě za letu zlikvidovat balistickou střelu, ať už severokorejskou nebo třeba íránskou. Informuje o tom agentura Reuters. Obranný systém bude umístěn také do Jižní Koreje, aby dokázal chránit amerického spojence. Čínu tato skutečnost znepokojuje, neboť se obává dalšího nárůstu napětí v regionu.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Systém THAAD ale úspěšně zlikvidoval raketu středního doletu, zatímco Severokorejci otestovali raketu dlouhého doletu. Než severokorejská raketa dopadla do japonských vod, uletěla prý tisíc kilometrů.

Další informace naleznete zde

Američané ale podle agentury Reuters nezahálejí, shromažďují data z dosavadních testů systému THAAD a neustále ho vylepšují. Své spoluobčany o tom ujistil šéf Agentury protiraketové obrany (MDA) Sam Greaves.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…