Našeho premiéra Sobotku a slovenského šéfa Fica profackoval americký tisk. Za to, že u sebe nechtějí vojska NATO

13.10.2014 13:41 | Zprávy

Jackson Diehl z amerického deníku The Washington Post kritizuje některé evropské země za příklon k Putinovu Rusku. Svůj díl viny však na tom prý má i prezident Obama, který před pěti lety mylně odhadl vývoj v Rusku.

Našeho premiéra Sobotku a slovenského šéfa Fica profackoval americký tisk. Za to, že u sebe nechtějí vojska NATO
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

„Pokud chceme lépe pochopit, jakým způsobem se daří ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi zvrátit pořádky, které v Evropě panují po skončení studené války, není od věci podívat se na regiony nacházející se mimo Ukrajinu. V některých zemích východní Evropy se začínají tamější političtí lídři obracet k Rusku. Začít můžeme Maďarskem, jehož premiér nedávno jmenoval Putinovo Rusko jako model hodný následování," píše v úvodu Diehl.

„Další člen NATO Slovensko má zase levicového premiéra, který přirovnal případné rozmístění vojsk NATO ve své zemi k sovětské invazi v roce 1968. Ministr obrany v České republice tvrdil něco podobného a jeho země společně se Slovenskem a Maďarskem bojují v rámci Evropské unie proti sankcím vůči Rusku. Zapomenout bychom neměli ani na Srbsko, které je členem projektu NATO Partnerství pro mír. Do hlavního města Bělehrad byl zase tento měsíc pozván Putin, aby se zúčastnil vojenské přehlídky uspořádané u příležitosti 70. výročí osvobození města ruskou armádou," zmiňuje Diehl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

22:10 Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

Sociolog Petr Hampl, známý svým kritickým pohledem na globalizaci, hovořil o významu národní hrdosti…