Naštvaný Babiš: Já a StB? Teď vám řeknu, jak to bylo. Proč to nikdo nenapíše?

26.05.2019 7:51

Kritici Andreje Babiše rádi připomínají, že český premiér Andrej Babiš (ANO) býval nejen členem komunistické strany, ale také spolupracovníkem nechvalně známé komunistické Státní bezpečnosti, která měla od nástupu komunistů k moci na kontě celou řadu zvěrstev. Babiš se však v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pokusil jednou provždy vysvětlit, jak to s jeho spoluprací s StB bylo doopravdy. A pořádně se přitom rozpálil.

Naštvaný Babiš: Já a StB? Teď vám řeknu, jak to bylo. Proč to nikdo nenapíše?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Andrej Babiš už má plné zuby  připomínek, že jako člen komunistické strany před rokem 1989 spolupracoval se Státní bezpečností. V rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz se pokusil jednou provždy vysvětlit, jak to bylo doopravdy.

„Nebyl jsem estébák! Teď už konečně Ústavní soud na Slovensku přijal naši žádost a začnou se touhle vykonstruovanou kauzou zabývat. Měli jsme v rodině tři emigračky a můj táta v letech 1967-68 nemohl ani pracovat. Celý život neměl kariérní postup. Vyhrál jsem ten soud třikrát a znovu ho vyhraju, a všichni tady pořád opakují, že jsem byl estébák. Nebyl jsem žádný estébák!“ rozzuřil se Babiš, když přišla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řeč na toto téma.

„Máme 30 let po revoluci, tak proč laskavě média neudělají nějaký seriál? Ať připomenou občanům co se u nás od revoluce za 30 let stalo. Ať připomenou, proč tady tak dlouho trvalo otevření svazků StB, 14 let. A jaké svazky a proč je zničili, bylo jich 25 tisíc. Nebo jak se obchodovalo s lustráky. To nikdo neřekne. Estébáci, kteří přiznali, že vedli svazky jen proto, aby vykazovali nějakou činnost, proč to nikdo nepíše?! To se asi nehodí,“ dštil oheň a síru šéf hnutí ANO.   

Babiš zdůraznil, že do politiky vstoupil v roce 2012 a od té doby prý na kontě nemá ani jeden skandál, zato si podle svého názoru může připsat celou řadu úspěchů. Úspěchů, kterých tzv. tradiční strany nebyly schopny dosáhnout. Babiš to tak vidí. A přesně kvůli tomu prý leží tradičním politikům v žaludku a snaží se na něj házet špínu. Vytahují věci z minulosti. Věci, které podle Babiše žádnou špínou ve skutečnosti nejsou.

„Co? Jaké věci z minulosti? Ty kecy o řepce? Nebo co? Já jsem podnikal a vybudoval jsem firmu z nuly, která zaměstnávala 35 tisíc lidí a sídlí v České republice. Mně nemají co vyčítat. Udělejte seriál, co se tady stalo za 30 let. To nikdo nepíše. Ta obrovská korupce. Za chvíli bude výročí a 30 let je strašně dlouhá doba a mělo by se připomenout, co tady předvedly tradiční politické strany. Nepovedené privatizace,“ doporučil Babiš.

V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se však Babiš věnoval nejen své minulosti, ale také světové politice. Podívejte se sami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…