Naštvaný publicista: Češi nešli k volbám kvůli Ukrajině. Chovají se jako tupé stádo

27.05.2014 14:01 | Zprávy
autor: luš

Česká republika v nedávno proběhlých volbách do Evropského parlamentu zaznamenala jednu z nejmenších volebních účastí ze všech členských států EU. Hůř na to byl už jenom náš východní soused - Slovensko. Publicista Ondřej Mrázek se zamýšlel nad tím, co voliče odradilo od návštěvy volebních místností.

Naštvaný publicista: Češi nešli k volbám kvůli Ukrajině. Chovají se jako tupé stádo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič hází hlasovací lístek do urny

„Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o protest proti Evropské unii a snad i proti současné politice vůbec. Jenomže pravda je o poznání šedivější a nudnější. Kdepak! Žádná rebelie, prostě jen strašlivá únava a zmar. A znechucení. A skoro vztek,“ popisuje Mrázek náladu voličů.

Za všechno prý můžou politici a novináři. „Politici a pisálkové se nejdříve předhánějí, kdo tu proklatou Unii nejvíce pošpiní a potom se najednou pohoršeně diví, proč lidé nepřišli k evropským volbám?! Vždyť nám přece furt cpali, že za všechno může Brusel, za syrečky, žárovky, rum i za naši hrdost – pomazánkové máslo! Tak proč bychom tam teď najednou měli někoho volit? Za trest?“ ptá se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

8:09 Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

TÝDEN V MÉDIÍCH Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) vtipně zarámoval vystoupení prezidenta Pe…