Návrat roušek? Je to pravděpodobné, oznámil Vojtěch

14.07.2020 17:39

Měli jste radost, že jste mohli sundat roušky? Možná si je brzy zase budeme muset nasadit. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se povinnost zakrýt si nos a ústa možná vrátí pro pobyt v MHD od října či listopadu. Píší to ČeskéNoviny.cz.

Návrat roušek? Je to pravděpodobné, oznámil Vojtěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cyklistka s rouškou
reklama

Ministr zdravotnictví Vojtěch se obává, že na podzim se ke koronaviru přidají další respirační viry a později i chřipka. Uvedl také to, že na podzim bude nutné kvůli vyloučení jiných nákaz také třeba víc testovat. „Určitě to bude věc, kterou budeme zvažovat, abychom zabránili šíření infekce v době, kdy tu bude kolovat celá řada dalších respiračních virů, a situace tím pádem bude určitě složitější, než je dnes,“ řekl Vojtěch k možnosti nošení roušek na podzim.

Vojtěch zároveň uvedl, že neočekává, že se roušky budou nosit znovu i venku. Budou podle něj nutné v místech, kde se koncentruje větší množství osob a není možné dodržovat žádné sociální odstupy, což je případ přeplněných tramvají a autobusů. Nyní jsou povinné v pražském metru a v MHD v regionech, kde je větší počet nakažených – například v Moravskoslezském kraji a na Jihlavsku. 

Dál se roušky musí nosit také v lůžkových zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory. A také při akcích ve vnitřních prostorách pro více než 100 lidí.

Povinnost používat mimo domov roušku či jiné zakrytí nosu a úst zavedla česká vláda kvůli pandemii koronaviru od 19. března. K prvnímu zmírnění tohoto opatření přistoupil kabinet 25. května, odkdy mohli lidé venku odložit roušky, pokud zachovají od ostatních aspoň dvoumetrový odstup.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

16:25 Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přijala pozvání do nedělních Otázek Václava Moravce, k…