Nebát se atomovek a Ruska. Hilšer chce zásah. Nestrkejme do toho nos, oponoval Skála

18.03.2022 13:54 | Zprávy

Senátor Marek Hilšer (MHS) se ve studiu CNN Prima News pohádal s možným kandidátem na prezidenta Josefem Skálou (KSČM) kvůli válce na Ukrajině a přístupu české vlády k tomuto konfliktu. „Pokud to bude pokračovat takto, tak nám hrozí jaderný konflikt. Já jsem proto zásadním zastáncem toho, abychom neprováděli politiku, která to eskaluje,“ řekl Skála, načež ho Hilšer osočil, že by nejspíše u nás ruské tanky vítal stejně jako v roce 1968.

Nebát se atomovek a Ruska. Hilšer chce zásah. Nestrkejme do toho nos, oponoval Skála
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Marek Hilšer a Josef Skála ve studiu CNN Prima News

Hilšer se Skálou ostře debatovali ve studiu CNN Prima News o rétorice české vlády k válce na Ukrajině a možnosti, aby se na českém území usadily zbraně a jednotky NATO.  Podle Skály je tento názor jen takové vzedmutí vášní, ale lidé se střízlivějším úsudkem to nepochybně nechtějí. „Já by to to určitě nechtěl,“ prohlásil Skála.

„Padesát procent obyvatel je pro to, aby zde byly nějaké jednotky, což vypovídá o tom, že jsme se probudili z nějakého snu o Putinovi a o tom, co je dnešní Rusko a myslím si, že řada lidí si začíná přát, aby ČR posilovala bezpečnost,“ reagoval Hilšer.

„S cizími jednotkami ale budeme méně v bezpečí, budeme cílem nějakým odvetných úderů. Tohle by byl opravdu omyl,“ stál si za svým Skála.

Podle Hilšera je to ale naopak a pokud u nás jednotky NATO nebudou, budeme pro Putina možným dalším cílem po Ukrajině a pobaltských státech. „Putin už v prosinci deklaroval, že chce, aby se poměry vrátily před rok 1997, kdy jsme ještě nebyli v NATO a on by rád šel až do střední Evropy. Nevěřili jsme, že by se mohla odehrát válka na Ukrajině a vidíte, že tam je,“ varoval senátor.

Podle Skály ale současný konflikt na Ukrajině není černobílý. „To, co se tam odehrává je velká tragédie, to chci zdůraznit, z toho nemůže nikdo mít radost. Ale ta věc je mnohem strukturovanější, než si tady dokážeme během několika vět povědět a vyrojily se tam věci, které jsou zlověstné, jako ukrajinské biologické laboratoře, kde se vyvíjely mimořádně nebezpečné biologické látky na hranicích s Ruskem, z toho mi běhá mráz po zádech,“ vysvětloval Skála, že ani Ukrajina není bez viny a dodal, že ve skutečnosti jde o válku Ruska a Spojených států, které ji vedou v zastoupení přes Ukrajinu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…