Nebývalý nález. Policie objevila 1, 2 milionu nelegálního lihu

18.12.2012 16:51 | Zprávy

Při prohlídce skladiště ve Stojčíně na Pelhřimovsku nalezli celníci a policisté zhruba 1,2 milionu litrů nelegálního lihu. Zkrácením spotřební daně by státu vznikla škoda 330 milionů korun. ČTK to dnes oznámil mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Nebývalý nález. Policie objevila 1, 2 milionu nelegálního lihu
Foto: hns
Popisek: Metylalkohol, ilustrační koláž

Oznámil to mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. "V objektu bývalé cihelny zajistili policisté nelegální sklad, který je co do množství nalezeného lihu největším úlovkem v historii Policie ČR," uvedl mluvčí. Alkohol byl uskladněn v plastových kostkách a kovových barelech.

Nalezený líh byl předán Celnímu úřadu Jihlava. Na základě vyšetřování bylo dvaačtyřicetiletému muži s iniciálami R.B. z Kostelce, který už je v souvislosti s tímto případem trestně stíhán, rozšířeno obvinění pro zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…