Nečas dorazil k výslechu, znovu se rozhodl nevypovídat

25.02.2014 11:53

Expremiér Petr Nečas měl v úterý vypovídat kvůli svému obvinění v kauze takzvaných poslaneckých trafik. Policie viní Nečase z toho, že trojici bývalých poslanců ODS zajistil posty ve firmách se státní účastí výměnou za to, že se vzdají svého mandátu. K výslechu jej podle serveru Novinky.cz doprovázel jeho advokát Josef Lžičař.

Nečas dorazil k výslechu, znovu se rozhodl nevypovídat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Expremiér Petr Nečas dorazil ve čtvrtek ráno k výslechu v kauze Nagyová
reklama

Nečasovi hrozí kvůli uplácení jeden až šest let vězení. Podle vyšetřovatelů se trestného činu dopustil tím, že exposlancům ODS Petru Tluchořovi, Marku Šnajdrovi a Ivanu Fuksovi nabídl lukrativní posty výměnou za jejich poslanecké mandáty, čímž umožnili vládě její další fungování.

Nečas ale obvinění dlouhodobě odmítá. „Vzhledem k tomu, že považuji toto obvinění za vykonstruované, politicky a osobně podjaté, samozřejmě s ním nesouhlasím, tak jsem podal poměrně obsáhlé zdůvodnění ve své stížnosti Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Dokud Nejvyšší státní zastupitelství nerozhodne o mé stížnosti, kde jsem poměrně podrobně popsal důvody, proč toto obvinění jako vykonstruované odmítám, tak k tomu nemám co dodávat," odpověděl Nečas při odchodu na dotaz serveru, zda na policii vypovídal.

Nečas se rozhodl nevypovídat do doby, než státní zastupitelství rozhodne o jeho stížnosti

„Posléze, co se seznámím s rozhodnutím Nejvyššího státního zastupitelství a odůvodněním tohoto rozhodnutí a po poradě se svým obhájcem, zvolím případný další postup," uvedl expremiér, který se nakonec rozhodl nevypovídat.

Policie chtěla stíhat i trojici bývalých poslanců, Nejvyšší soud to ovšem zamítl s tím, že členové dolní komory byli chráněni imunitou. V souvislosti se svým obviněním Nečas požádal o zopakování veškerých výslechů. Celé vyšetřování se tím může protáhnout, upozorňují Novinky.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …