Nečas o odchodu Peake nevěděl. Bude s ní ale jednat

17.04.2012 21:33

Premiér Petr Nečas prý předem o odchodu Karolíny Peake z Věcí veřejných nevěděl. Po příletu ze zahraničí ovšem hodlá s Peake jednat. Hlavní je pro něj jasná vládní většina ve sněmovně.

Nečas o odchodu Peake nevěděl. Bude s ní ale jednat
Foto: hns
Popisek: Na premiéra Nečase se problémy jen valí

"Ke koalici patří ten, kdo deklaruje, že podporuje tuto vládu a tento vládní program," prohlásil premiér Petr Nečas po svém příletu ze zahraniční cesty do Albánie a Makedonie.

Nečasovi prý není známo, že by Peake nyní nepatřila ke koalici a nechtěla podporovat vládu. Nové politické uskupení, které Peake ohlásila, má dostatek členů, aby vládní koalice měla většinu. Mezi jejími stoupenci jsou například Dagmar Navrátilová, Viktor Paggio nebo Kamil Jankovský.

Podle Nečase se situace vlády rychle vyřeší jednáním se všemi relevantními stranami. Není prý ale nutné, aby na konci procesu vláda předstoupila s novou žádostí o vyslovení důvěry.

Od poslanců prý nadále očekává, že budou všichni dodržovat programové prohlášení vlády a koaliční smlouvu. "Ta byla podepsána jménem přesně stanoveného počtu poslanců a očekávám jejich loajalitu vůči tomuto dokumentu bez ohledu na stranické peripetie v té nebo oné koaliční straně," uvedl.

Podobně hovoří i předseda poslanců OS Zbyněk Stanjura. "Je to čerstvá informace, budeme čekat, jak se situace vyvine. Sněmovní matematiku známe všichni. Vláda potřebuje mít jasně definovanou většinu," prohlásil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…