Nečas se setká s nizozemským premiérem. Téma bude krajní pravice

16.02.2012 6:26

Petr Nečas se setká s nizozemským premiérem Markem Ruttem. Návštěva se koná kvůli výstupu nizozemské parlamentní krajně pravicové Strany pro svobodu, která na svém webu vyzvala své čtenáře, aby udávali špatně se chovající Východoevropany.

Nečas se setká s nizozemským premiérem. Téma bude krajní pravice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

Kvůli výrokům nizozemské krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) se dnes 16. února setká premiér Petr Nečas se svým protějškem Markem Ruttem. PVV totiž na svých internetových stránkách vyzvala, aby Holanďané udávali špatné chování lidí z východoevropských zemí.

Postup PVV vedené Geertem Wilersem už kritizovali jak diplomaté, tak Evropská unie. Premiér Nečas však již ujišťoval, že nizozemská vláda se s názorem krajní pravice neshoduje. Přesto tato strana má 24 poslaneckých křesel ze 150.

Nizozemský předseda vlády se zatím k výrokům PVV nijak konkrétně nevyjádřil, i když k tomu byl vyzván ostatními politickými stranami v zemi.

Kromě Rutta se Nečas setká i se zástupci významných nizozemských firem, které často působí v ČR. Chce s nimi totiž jednat i "o možných sférách prohloubení hospodářské a obchodní spolupráce".

Dalším důležitým tématem v Haagu budou otázky týkající se Evropské unie. Nizozemsko by například uvítalo, kdyby se Česko připojilo k nové fiskální smlouvě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

13:04 Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pie…