Nečekali byste, kdo se vynořil u Nory Fridrichové, když šlo o Babiše. To jméno tu dlouho nebylo

26.11.2018 7:15 | Zprávy
autor: kas

V pořadu 168 hodin se tentokrát Nora Fridrichová zaměřila na psychiatrickou péči o Babiše mladšího. K tématu promlouvali odborníci jako Cyril Höschl z NÚDZ nebo Džamila Stehlíková. Jeden z nich současnou situaci označil jako „absurdní drama od Václava Havla“ a tvrdí, že se z Česka aférou stala banánová republika. Reportérům se podařilo získat krátký rozhovor i s psychiatričkou, která se o Babiše juniora starala, ale Dita Protopopová příliš sdílná nebyla.

Nečekali byste, kdo se vynořil u Nory Fridrichové, když šlo o Babiše. To jméno tu dlouho nebylo
Foto: Repro ČT24
Popisek: Psychiatrička Dita Protopopová v pořadu 168 hodin

Nejprve se reportéři zabývali tím, zda zaměstnat manžela psychiatričky je standardní postup. K tomuto účelu vyslechli Martina Anderse, předsedu České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, dále Tomáše Rektora, psychiatra, a Džamilu Stehlíkovou, psychiatričku a bývalou ministryni pro lidská práva.

Anders řekl, že postup Protopopové byl hraniční, protože by do léčby neměli být zařazováni rodinní příslušníci. Tomáš Rektor zase zmínil možnost, že by se Babiš mladší s Protopopovem dostal do konfliktu, což by mohlo vést i ke ztrátě psychiatričky. „Je to nestandardní. Já jsem dokonce pročítala nějaké kazuistiky, s tím jsem se nesetkala ani v Rusku, kde psychiatrie běžně byla zneužívaná,“ uvedla Stehlíková. I ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl uznal, že postup je proti určitým psychoterapeutickým zásadám, ale dodal, že v dokumentaci Protopopové žádné pochybení není. Rektor i Stehlíková také potvrdili, že když Protopopová zároveň léčila Babišova syna, kandidovala za ANO a sloužila na ministerstvu pod kontrolou ANO, tak je zde podezření na střet zájmů. I podle Höschla jsou okolnosti podivné a když se celá věc vezme v politickém kontextu, začnou padat kostlivci ze skříně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…