Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

27.09.2020 18:41

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) natočil další „Čau lidi“. Ze všech sil propagoval aplikaci e-rouška určenou pro boj s koronavirem, ale stranou jeho pozornosti nezůstalo ani téma migrace a Evropská komise, která chce migraci zvládat, nikoli zastavovat nelegální migraci. A to je problém. Pak se pustil do těch Čechů, kterým se podle jeho názoru nechce pracovat...

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Andrej Babiš

Anketa

Vykonává prezident Zeman svůj úřad dobře, pokud jde o rok 2020?

82%
18%
hlasovalo: 11774 lidí
Hned v úvodu poděkoval všem lidem, kteří poslechli nového ministra zdravotnictví za hnutí ANO Romana Prymulu a zůstali o prodlouženém víkendu doma. „Protože je špatné počasí. Od včera prší. A pokud jste s rodinou, na kterou nemáte čas přes týden, nebo si čtete knížku nebo se díváte na film nebo děláte poštu jako já, tak je to skvělé, protože tím pádem nechodíte mezi lidi a nešíříte virus nebo to riziko, že ho můžete někde chytit,“ začal Babiš.

„Pan profesor Prymula si založil Twitter a hned se tam uvedl dvěma zajímavými hláškami. Jedna byla o sexu a druhá byla o tom, že svatby jsou rizikové, tak já doufám, že z hlediska epidemiologického,“ pokračoval premiér.

Poté obrátil pozornost diváků voličů k aplikaci e-rouška a dal jasně najevo, že ji v boji s koronavirem považuje za zásadní. Vyzval proto všechny, aby si ji co nejrychleji nainstalovali, a usnadnili tak souboj s virem. „E-rouška je na to, aby když potkáte někoho, kdo je covid pozitivní, tak se to zkrátka dozvíte,“ popsal účel aplikace Babiš.

Jedním dechem vyzval operátory, aby chytré telefony výrazně zlevnily především pro seniory, kteří jsou jednou z rizikových skupin, a zlevnění chytrých telefonů by seniorům mohlo pomoct.

Vláda se prý snaží vyřešit situaci i v hygienických stanicích. „Děláme všechno pro to, abychom se dostali do ažuru a aby všechny krajské hygieny fungovaly lépe než doposud,“ řekl Babiš.  

Poté přehodil tematickou výhybku k migraci.

Evropská komise stále žije v tom, že je třeba zvládat migraci.

„Tam musím konstatovat, stejně jako maďarský premiér Viktor Orbán, že základní přístup Evropské komise se nezměnil. To znamená, že Evropská komise stále žije v tom, že je potřeba zvládat migraci, a ne ji zastavovat. My jsme toho názoru, že je potřeba ilegální migraci zastavit. Že nemohou rozhodovat o tom, kdo bude žít v Evropě, pašeráci. Že je potřeba skutečně bojovat proti pašerákům, zastavit ilegální migraci mimo Evropu, zřizovat hotspoty mimo Evropu. A samozřejmě z dlouhodobého hlediska je to o tom, že vyřešíme problém v Libyi, v Sýrii a na Blízkém východě, a samozřejmě i vztahy s Tureckem. Tam musím konstatovat, stejně jako maďarský premiér Viktor Orbán, že základní přístup Evropské komise se nezměnil. To znamená, že Evropská komise stále žije v tom, že je potřeba zvládat migraci, a ne ji zastavovat,“ pravil Babiš.

Evropská unie by podle Babiše měla řešit kromě migrace také otázku Běloruska. Této zemi je podle Babiše třeba pomoct, ale rozhodnout o tom, co se stane v jejich zemi, musejí sami Bělorusové ve svobodných volbách. EU má podle českého premiéra napomoct tomu, aby tyto svobodné volby proběhly.

Pár slov věnoval i zrušení superhrubé mzdy. Konstatoval, že chce superhrubou mzdu zrušit jednou provždy. Ale zároveň chce pomoci zaměstnancům v nelehkých ekonomických časech a snížit daně v letech 2021 a 2022. Jak to bude s daněmi v roce 2023, to si podle Babiše stanoví příští vláda.

Anketa

Byl Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

90%
10%
hlasovalo: 13186 lidí
„Takže my to nechceme dělat tak, jak to dělala opozice, která vás dvakrát podvedla. Nejdříve vám slíbili 15procentní daň od roku 2008, a následně zjistila ODS a pan ministr financí Kalousek, že to nevychází, tak zavedli takzvanou superhrubou mzdu. Takže místo 15 procent platíte 20,1. To byl první podvod. Druhý podvod byl ten, že zkrátka v roce 2011 přišli s takzvanou daňovou reformou, která žádnou daňovou reformou nebyla. Ale slíbili zákonem 2011, který byl sice platný od roku 2012, ale účinný až od 1. ledna 2015. Takže oni to hodili na příští vládu, protože samozřejmě věděli, že lidi je nebudou volit, protože zkrátka dělali všechno proti nim. Je jasné, že naše vláda v roce 2015 nebyla schopna z rozpočtových důvodů, protože to byla úplně jiná situace, tohle akceptovat,“ zdůraznil Babiš.

Předseda vlády promluvil také o kurzarbeitu. Byl schválen v určité podobě, která se nelíbí ani podnikatelům, ani odborům. Podle předsedy vlády je ale problém jinde. Je přesvědčen, že v Česku žijí lidé, kterým se nechce pracovat.

„Mnozí nezaměstnaní přicházející před úřad práce nemají ve skutečnosti o práci zájem, jde jim pouze o razítko, že byli ve firmě, případně se zajímají o rekvalifikaci účelově, aby mohli pobírat delší podporu. To si myslím, že je skutečně nepřijatelné. Není možné, aby tady 4,5 milionu zaměstnanců vlastně pracovalo od rána do večera a odvádělo daně a odvody, a vlastně podporovalo lidi, kteří by mohli pracovat a nepracují,“ rozohnil se Babiš.

Konstatoval, že v některých regionech podnikatelé zoufale shánějí pracovní síly, zatímco v jiných regionech nemohou lidé najít práci. Podle Babiše je  třeba vylepšit dopravní infrastrukturu, aby lidé mohli cestovat za prací.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Miloš Polák

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…