Nedělní potlach Marka Wollnera s Kateřinou Jacques: Prezident intelektuál. Martin Bursík měl pravdu, ale předběhl dobu

22.09.2019 13:49

České lesy ohrožuje kůrovec. Marek Wollner z Reportérů ČT k tomu na sociální síti Facebook poznamenal, že zatímco experti se shodují na tom, že za kůrovcovou kalamitou stojí změna klimatu, tak prezident Miloš Zeman nejednou prohlásil, že vinu na kůrovcové kalamitě nese exministr životního prostředí Martin Buršík, který usiloval o co nejmenší zásahy v konkrétních lesních zónách na Šumavě. Wollner si kvůli tomu do Zemana rýpl.

Nedělní potlach Marka Wollnera s Kateřinou Jacques: Prezident intelektuál. Martin Bursík měl pravdu, ale předběhl dobu
Foto: Repro ČT
Popisek: Šéfredaktor reportážní publicistiky ČT Marek Wollner

„Lesníci se shodují, že příčinou katastrofy v lesích je změna klimatu, jen náš prezident si myslí, že je za tím Bursik. Prezident intelektuál,“ napsal Marek Wollner na adresu prezidenta Zemana.

Posléze v diskusi dodal, že on sám není odborník, ale poslouchá názory odborníků, kteří říkají, že smrky, kterých máme v Česku hodně, mají mělké kořeny a když panuje sucho, množství vody v půdě poklesne a kořeny se k ní nedostanou. Stromy, které se těžko dostanou k vodě, jsou pak náchylnější k napadení kůrovcem. A na kalamitu bylo zaděláno.

Marek Wollner o kůrovci a Zemanovi

Wollner o kůrovci

Manželka exministra Bursíka Kateřina Bursíková Jacques se svého chotě důrazně zastala.

„Desítky let běží tvrdá diskreditační kampaň proti Bursíkovi. Vedou ji uhelníci, jaderníci, Klausovci a Zemanovci, přátelé Ruska a Číny. ... ČEZ ... Postupně se ukazuje, že Martin v mnoha věcech předběhl dobu a měl pravdu. Bohužel diskreditace za velké peníze přinesla své plody a tak neměl společenskou podporu... Mohli jsme být jinde a mnohé si ušetřit. Třeba to někdo jednou popíše,“ vyjádřila přání Bursíková Jacques.  

Kateřina Bursíková hájí svého manžela Martina Bursíka

V diskusi také zaznělo, že prezident Zeman už nemyslí, případně, že je to sebestředný ješitný stařec.

Kritika prezidenta ZHemana

Zpěvák Quido Černý přidal k tématu provolání, ve kterém v nadsázce tvrdí, že Miloš Zeman je ztělesněním pravdy, o které se nepochybuje. Pokud snad slavný novinář Ferdinand Peroutka nenapsal článek „Hitler je gentleman“, o kterém Zeman mluvil, je to jen a jen Peroutkova chyba. Prý ho měl napsat.

„Lid soudí, že jste neomylný. A lid má z podstaty věci vždy pravdu. Má totiž dějinnou pravdu a dějinná pravda je mnohem více, než nějaká konvenční, běžná každodenní pravda,“ zdůraznil ironicky Černý. „Prostě, pravda je Miloš a Miloš je pravda,“ uzavřel své radostně-ironické prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

7:31 Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

Na sobotním sjezdu byl za šéfa lidovců zvolen poslanec Marian Jurečka. A to podle komentátorů znamen…