Nehorázné, na pád vlády! Od Pavla Šafra přichází další nařčení proti Andreji Babišovi

15.07.2015 8:35

Lidové noviny, patřící ministru financí Andreji Babišovi (ANO), publikují seriál článků poškozujících firmu Oleo Chemical vyrábějící biopaliva. Ta konkuruje Babišově firmě Agrofert a Babiš o ni má dlouhodobě zájem. Lidé z vedení této firmy jsou navíc vyšetřováni Policií ČR, což svědčí o napomáhání Babišovi. Vše opět publikují Babišovy noviny. Takto to alespoň tvrdí Svobodneforum.cz šéfredaktora Pavla Šafra.

Nehorázné, na pád vlády! Od Pavla Šafra přichází další nařčení proti Andreji Babišovi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš
reklama

Je to nehorázné tak, že by za normálních okolností měla padnout vláda,“ tvrdí server s tím, že součinnost mezi policejními vyšetřovateli a novináři Lidových novin nahrává Babišovi v jeho dlouhodobém záměru ovládnout celý trh s biopalivy v České republice. 

Posledním kamínkem do mozaiky působení Andreje Babiše je navíc i zjevné zneužívání státní správy, konkrétně finančních úřadů, které se do kampaně proti firmě, která konkuruje Agrofertu, v podezřelé intenzitě rovněž zapojily,“ konstatuje server, jehož šéfredaktorem je dlouholetý novinář Pavel Šafr.

Babiš má o společnost Oleo Chemical zájem již od roku 2011. Když tehdy spolumajitel firmy řekl, že Oleo Chemical se prodávat Agrofertu nebude, začalo peklo. „Babiš údajně tehdy sdělil, že do pěti let bude mít firmu Oleo Chemical v Agrofertu,“ píše Svobodneforum.cz.

Oleo Chemical vede již delší dobu složitý spor o stovky milionů korun se společností Ravak, kde už padla řada trestních oznámení na obou stranách, konstatuje server.

Firma Ravak už jednou chtěla Oleo Chemical poslat do insolvence, což se jí nepodařilo. Jeden ze spolumajitelů firmy Ravak, Jindřich Vařeka mladší, je přitom starostou za hnutí ANO v Příbrami. Podle majitelů Oleo Chemical se Ravak snaží Oleo Chemical ‚nepřátelsky‘ převzít a k tomu jim slouží mediálně velmi sledované obvinění kontroverzního podnikatele Ivo Rittiga a dalších devíti lidí kvůli relativně menším daňovým deliktům. Kauza Oleo Chemical je prezentována jako účtování s nepopulárními ‚kmotry‘, přičemž podnikatel Ivo Rittig v ní fakticky, nikoli mediálně, hraje jen vedlejší roli a slouží jako ‚návnada‘ pro zvýšení mediální atraktivity případu. Nebýt zatažení Rittiga do této hry, byla by kauza Oleo Chemical mediálně těžko uchopitelná. Samotný Babišův tisk přiznává, že se kauza přes Rittiga dobře mediálně ‚prodává‘. Přitom není jisté, jestli bude v této věci odsouzen, veškerá tvrzení vyšetřovatelů rozporuje,“ píše web.

Tato agresivní taktika nátlaku na odkoupení firmy, při níž je konkurenční firma nejprve znemožněna a zlikvidována, načež je pak levnější a snáze koupitelná, se neshoduje s obecně akceptovanou etikou podnikání. A už vůbec ne s postem ministra financí,“ uzavírá server, který slibuje, že se celému případu bude dále věnovat.

Původní text čtěte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

17:57 ČT? Ty zrůdy? Ringo Čech odpálil bombu. Trestají ho za Zemana. Padlo jedno jméno

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do svého pořadu pozval bubeníka, textaře, herce a spisovatele, také …