Nejbohatší Čech Kellner radí: Krize je příležitost. I ta koronavirová

31.07.2020 9:37

Když nejbohatší Čech Petr Kellner vydal výroční zprávu své skupiny PPF za rok 2018, vzbudil značnou pozornost, protože se ohradil proti tomu, že by se snažil ovlivnit politiku České republiky kupříkladu ve vztahu k Číně, kde má se svou skupinou významné ekonomické zájmy. V letošní výroční zprávě za rok 2019 se Kellner věnuje koronavirové krizi. Vnímá ji jako příležitost.

Nejbohatší Čech Kellner radí: Krize je příležitost. I ta koronavirová
Foto: red
Popisek: Majitel skupiny PPF Petr Kellner
reklama

Za dobu existence PPF ještě nikdy nebyl tak velký rozdíl mezi světem, který naše Výroční zpráva popisuje, a světem, v němž se nachází. V roce 2019 se světu ještě dařilo,“ píše Kellner v úvodu ke zprávě, která má 200 stránek. Na výroční zprávu upozornil server iDNES.cz. 

Firma v loňském roce vydala dluhopisy za 27 miliard, zrealizovala akvizice mediální skupiny CME, čímž získala možnost ovládnout i nejsledovanější televizi v Česku - TV Nova a zvítězila i v ekonomické a právní bitvě o provozování nového dálničního mýtného systému v Česku.

Ale koronavirus přinesl úpadek.

„Pro člověka, který tak jako já miluje tvořit a stavět, je nejhorší vidět úpadek a destrukci. Pandemie všem bez rozdílu ukázala relativitu věcí, které jsme považovali za zásadní a neměnné,“ píše Kellner.

Ale každá krize se dá uchopit jako příležitost pro nový začátek. Lidé, kteří se této příležitosti chopí, mohou podle Kellnera uspět. Nejbohatší Čech věří, že celá Česká republika může v krizi vyniknout a ukázat světu, co dokáže.

„Když jsem před třiceti roky začínal podnikat, přál jsem si - mimo jiné - ukázat, že my Češi máme na to obstát ve světě, být mezi špičkou. PPF se to podařilo. Jsme skutečně velká světová firma. Svět bychom ale nikdy nedobyli bez kořenů doma v České republice. Napsal jsem to už v loňské výroční zprávě: na to, co nás formovalo, a na svoje kořeny nesmíme nikdy zapomenout. Proto v PPF rozvíjíme český potenciál a stavíme na našich lidech, jejich znalostech, zkušenostech, vynalézavosti, profesionalitě, tvořivosti, tahu na branku a pracovitosti,“ zdůraznil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To až uvidí Srbsko: Zeman se omluvil a lezou ven věci

14:45 To až uvidí Srbsko: Zeman se omluvil a lezou ven věci

Po omluvě srbskému národu, kterou pronesl na Pražském hradě prezident Zeman, se začaly objevovat nar…