Nejbohatší Češi: Kellner, Babiš, Vítek... Bakala zchudnul

30.04.2013 7:21

Magazín Forbes sestavuje žebříčky boháčů celého světa. První šestice nejbohatších Čechů spadá do kategorie dolarových miliardářů. Pokud si šestice udrží svůj majetek i nadále, bude mít Česko v globálním měřítku dolarových miliardářů větší zastoupení než kterákoli jiná země ze střední Evropy, píše iHNed.cz.

Nejbohatší Češi: Kellner, Babiš, Vítek... Bakala zchudnul
Foto: red
Popisek: Majitel skupiny PPF Petr Kellner

Ptáte se, kdo je v Česku nejbohatší? Je to s velkým náskokem před ostatními majitel finanční skupiny PPF Petr Kellner. Jeho majetek odhaduje magazín Forbes na 208 miliard korun a Kellner se tak pohybuje kolem 106. místa v celosvětovém žebříčku boháčů. Po Kellnerovi podle oficiálního žebříčku magazínu Forbes v Česku následují: Babiš, Vítek a další známá jména. Mezi 25 nejbohatších lidí Česka se dostala i jedna žena - Jitka Komárková, která zastupuje část impéria rodiny Komárkových - společnost Bonatrans.

Na druhé příčce žebříčku s obrovským odstupem a majetkem 40 miliard korun následuje Andrej Babiš, který ovládá zemědělský a potravinářský gigant Agrofert. Na bronzové příčce nejbohatších lidí v Česku je už s mnohem menší ztrátou na Babiše Radovan Vítek, majitel realitní skupiny CPI. Čtvrtý je vlastník těžební společnosti Czech Coal Pavel Tykač. Zdeněk Bakala kvůli poklesu akcií těžební NWR klesl z třetího na páté místo, šestý je Karel Komárek, který vlastní investiční skupinu KKCG. S odhadovaným majetkem 4,5 miliardy korun ukončuje žebříček zakladatel Alzy Aleš Zavoral. Informuje o tom iHNed.cz a dodává, že jde o oficiální žebříček magazínu Forbes.

Česko má více dolarových miliardářů než jiné země střední Evropy

První šestice nejbohatších Čechů spadá do kategorie dolarových miliardářů. Pokud si svůj majetek udrží do konce roku, objeví se na seznamu nejbohatších lidí světa. Česko by tak mělo v globálním žebříčku dolarových miliardářů větší zastoupení než kterákoli jiná země ze střední Evropy, píše iHNed.cz..

Základem žebříčku magazínu Forbes je ocenění firem, které lidé v žebříčku ovládají, a to podle standardních postupů, jakými se firmy oceňují v investičním bankovnictví. Mělo by jít o cenu, za jakou by lidé v žebříčku mohli reálně své firmy prodat.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…