Jak zjistila ve svém průzkumu Nadace Friedricha Elberta, 34,7 % Němců souhlasí s názorem, že vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu muslimů v Německu se cítí být cizinci ve své zemi. Stejné procento respondentů se domnívá, že je v Německu cizinců až příliš. Patnáct procent Němců dále po vládě požadovalo, aby přestala udělovat státní občanství muslimům. Podle jiného průzkumu, který uvádí britský deník Express, si přeje přes 50 % Němců, aby vláda stanovila limit pro přijímání uprchlíků.
Pocity mnoha německých obyvatel jsou patrně ovlivňovány i kontroverzními rozhodnutími soudů, jaké bylo naposledy učiněno například ve Wuppertalu. Sedm muslimských mužů zde čelilo obvinění z porušování zákonů, které se vztahují k nošení uniforem. Před dvěma lety si skupina muslimů vedená známým extremistou Svenem Lauem na sebe oblékla oranžové vesty s nápisem „šaría policie“ a nutila místní občany, aby nepili alkohol, neposlouchali hudbu a neholdovali hazardu.
Soud k překvapení nejenom obyvatel Wuppertalu vůbec neřešil, že se muži snažili šířit na německé půdě muslimské právo. Nakonec byli obvinění zproštěni i právě z toho, že na veřejnosti nosili protizákonně oblečení, které připomínalo uniformu. Rozsudek soudu ještě není pravomocný a lze se proti němu odvolat. Pro vůdce skupiny Svena Laua však „popotahování“ se soudy ještě neskončilo. Mimo jiné také čelí obvinění z podpory Islámského státu v Sýrii.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro