Nejlepší advokáti, všechny kličky zkusili. Nepomohlo to! Šlachta slaví verdikt v kauze Nagyová

01.09.2021 21:11

Bývalý policista a předseda hnutí Robert Šlachta se vyjádřil k rozhodnutí Nejvyššího soudu ke kauze Vojenského zpravodajství, a sice že použití odposlechů bylo zákonné a odůvodněné. „Použili všechny prostředky. Nepomohlo to. Konečně je to definitivní. Jana Nagyová Nečasová a její kumpáni jsou vinni,“ píše Šlachta.

Nejlepší advokáti, všechny kličky zkusili. Nepomohlo to! Šlachta slaví verdikt v kauze Nagyová
Foto: Radim Panenka
Popisek: Robert Šlachta

Použití odposlechů v kauze zneužití Vojenského zpravodajství bylo v pořádku. K tomuto závěru dospěl Nejvyšší soud, který odmítl dovolání někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nečasové i ostatních obžalovaných. Uvedl také, že soudy hodnotily důkazy logicky a přesvědčivě a že srozumitelně vysvětlily, proč obhajobě obžalovaných neuvěřily.

Někdejší elitní policista neskrýval radost, kterou mu tato dnešní zpráva přivodila: „Konečně je to definitivní. Jana Nagyová Nečasová a její kumpáni jsou VINNI. Nejvyšší soud zamítl jejich dovolání, a tím skončila jejich poslední možnost, jak tento verdikt v kauze úkolování vojenského zpravodajství zvrátit,“ píše ve svém facebookovém komentáři.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Vzápětí dodává, že by si samozřejmě přál, aby se tato kauza netáhla šílených osm let. „Oni využili úplně všechny prostředky a způsoby, jaké mohli použít, aby se z toho vyvlíkli. I ty nejlepší advokáty a ty nejsložitější kličky. Nepomohlo jim to,“ dodává.

U případů, kdy jsou korupce a klientelismus napojené na politiku, navíc na tak vysokou politiku, jako je Úřad vlády a premiér, je podle Šlachty nesmírně těžké vinu prokázat. „Nám se tenkrát povedlo ty důkazy sesbírat a teď, po té dlouhé době, se povedlo i to, že máme pravomocný rozsudek,“ pokračuje.

Chtěl by však, aby tresty byly mnohem vyšší. „Samozřejmě chtěl. Ale mnohem důležitější je pro mě ten samotný verdikt. Jsou VINNI a to, co jsme tenkrát udělali, mělo svůj smysl. Chci to dělat dál. Proto tam jdeme. Proto kandidujeme. Jdeme zaručit spravedlnost, která bude stejná pro všechny,“ uzavírá Šlachta.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Josef Středula byl položen dotaz

Levice

Proč se podle vás v poslední době nedaří levici? Třeba ČSSD je úplně ze hry a vám jako levicovému kandidátovi na prezidenta také průzkumy nedávají moc velkou šanci. A považujete ANO za levicovou stranu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

14:25 Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová v těchto dnech vzbudila velkou mediální pozornost, když upozor…