Nejmladší český hejtman: Je to pro mě výzva. Budu první mezi rovnými

3. 11. 2012 9:14

Je příjemné být v něčem nej, byť není pozice hejtmana zase tak mimořádná, tvrdí vůbec nejmladší zvolený hejtman v Česku Martin Netolický (ČSSD). Teprve třicetiletý Netolický získal 40 hlasů ze 44 možných, a dostal se tak do čela Pardubického kraje.

Nejmladší český hejtman: Je to pro mě výzva. Budu první mezi rovnými
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice
reklama

„Je to pro mě výzva, určitě mě čeká zajímavá práce. Hejtman je jen první mezi rovnými,“ míní pro Právo Netolický s tím, že pozice hejtmana není zase tak mimořádná.

Do politiky Netolický vstoupil po boku svého předchůdce Radka Martínka. Spolupráce s tímto již ostříleným senátorem byla pro Netolického inspirací, tvrdí.

V zastupitelstvu Pardubického kraje má koalice ČSSD, Koalice pro Pardubický kraj a zemanovci většinu pěti hlasů. Na tato vyjednávání a Netolického v čele si ale stěžovali komunisté. Prý nedostali skutečnou šanci vstoupit do koalice.

„Nikdo jiný by pak do koalice nešel,“ reaguje Netolický s tím, že všechny tři koaliční subjekty se shodly na tom, že nabídnou KSČM funkce předsedů kontrolního a finančního výboru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Kalousek složil poslanecký mandát

14:03 Šok: Kalousek složil poslanecký mandát

Miroslav Kalousek odchází. Politický matador, který si za několik dekád ve veřejném životě získal ja…