Němcová nebude kandidovat na prezidenta. Prospěje Česku jinak

16. 4. 2012 19:27

Miroslava Němcová oznámila, že nebude kandidovat na prezidenta. Česká republika se prý nachází v turbulentní době, kdy jí více prospěje, když bude nadála předsedkyní Poslanecké sněmovny.

Němcová nebude kandidovat na prezidenta. Prospěje Česku jinak
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předsedkyně sněmovny a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová

"Jsem přesvědčena, že právě v této turbulentní době mohu prospět České republice daleko více v pozici předsedkyně Poslanecké sněmovny," uvedla Miroslava Němcová na schůzi regionálního sdružení ODS na Vysočině.

Občanští demokraté si tak budou muset vybrat jiného kandidáta. Zatím zájem projevili bývalý předseda Senátu Přemysl Sobotka a europoslanec Evžen Tošenovský. Zároveň je ale možné, že se objeví úplně jiné jméno.

Němcové zatím nedávaly příliš šancí ani průzkumy veřejného mínění. Je tak možné, že odstoupila částečně i kvůli tomu. Hlavní je však podle jejích slov působení v čele Poslanecké sněmovny.

"Za klíčové v této době považuji, aby nebyla zpochybněna stabilita ústavních institucí. Parlament je základní institucí demokratické země, která za všech okolností musí dbát o udržení společenského smíru, což je cíl, který bude v následujících měsících vystaven velkým zkouškám," prohlásila.

Kandidáta bude ODS vybírat pomocí primárek, kde budou hlasovat jednotlivé kraje. Jméno vítěze pak bude oznámeno 1. července a následně ho bude muset ještě potvrdit výkonná rada ODS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek, Rusko, Zeman. Žhavý vývoj! Odhalil to Jakub Janda

8:34 Kalousek, Rusko, Zeman. Žhavý vývoj! Odhalil to Jakub Janda

Ředitel neziskové organizace Evropské hodnoty Jakub Janda zavítal v úterý do Poslanecké sněmovny. Na…