Němec, který najel autem do cizinců: Nezaměstnaný, psychicky nemocný a chtěl prý zabránit teroristickému útoku

03.01.2019 21:21

Psychicky nemocný Němec, který během silvestrovské noci ve městech Bottrop a Essen útočil svým autem na cizince a zranil osm lidí převážně ze Sýrie a Afghánistánu včetně dvou dětí ve věku čtyř a deseti let, uvedl, že tím chtěl podle svých slov zabránit možným teroristickým útokům ze strany syrských nebo afghánských přistěhovalců. Podle listu Kölner Stadt-Anzeiger to řekl policistům při výslechu, uvedla ČTK.

Němec, který najel autem do cizinců: Nezaměstnaný, psychicky nemocný a chtěl prý zabránit teroristickému útoku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá policie
reklama

Kromě zraněných osmi lidí včetně dětí byla kvůli jednomu z útoků padesátiletého Němce Andrease N., který dosud nebyl trestaný a trpí schizofrenií, dočasně v ohrožení života šestačtyřicetiletá žena ze Sýrie.

O svém činu prý útočník mluvil jako o „uklízení“ a ve své výpovědi cizince vulgárně označoval za problém. „Ten muž měl jasný úmysl zabíjet cizince,“ uvedl Herbert Reul, ministr vnitra nejlidnatější německé spolkové země Severního Porýní-Vestfálska.

Kromě toho si Andreas N. stěžoval, že marně hledá práci a musí žít ze sociální podpory. Nelíbí se mu, že přistěhovalci podle něj pobírají stejné dávky, aniž pro to kdy co dělají.

Nyní je muž pocházející z Essenu ve vyšetřovací vazbě a státní zastupitelství chce, aby kvůli psychickému onemocnění odborník posoudil jeho příčetnost. Pokud se ukáže, že byl v době činu nepříčetný, bude převezen do psychiatrické léčebny. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

4:45 „Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předse…