Německo: Bestiální znásilnění? Dětem, které ho spáchaly, se nic moc nestane

09.07.2019 9:42

Obyvatelé města Mülheim an der Ruhr v průmyslové oblasti Porúří na severozápadě Německa jsou v šoku. V pátek v noci tu měla být v lese znásilněna teprve 18letá dívka, která poté skončila v nemocnici. Případy znásilnění jsou děsivé samy o sobě, jenže tady je to o to horší, že se hrůzného činu měli dopustili chlapci ve věku 12 až 14 let. Úřady si s nimi nevědí rady. Jeden z pachatelů se možná podobného činu dopustil už dřív.

Německo: Bestiální znásilnění? Dětem, které ho spáchaly, se nic moc nestane
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Za městečkem už je hranice s Německem

Server německého deníku Bild přinesl hrůznou zprávu ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Ve sto sedmdesáti tisícovém Mülheimu byla v pátek večer znásilněna osmnáctiletá dívka. Otřesného zločinu se mělo dopustit celkem pět pachatelů ve věku dvanáct až čtrnáct let. Všech pět chlapců je bulharské národnosti. Momentálně jsou pod dohledem rodičů, i když tři čtrnáctiletí chlapci prožili noc v policejní cele. Dva dvanáctiletí nikoliv.

Čtrnáctiletého Georgie S. německé úřady dobře znají. V minulosti už se o něj kvůli sexuálnímu obtěžování zajímaly, hned dvakrát. Ale vzhledem ke svému nízkému věku zůstal na svobodě. Informaci deník získal od prokurátora s Duisburgu.

Znásilněná mladá žena mohla v sobotu odejít z nemocnice do domácího ošetřování. Policie odmítá k celé kauze říct cokoli dalšího. Odvolává se přitom na věk pachatelů. Bild si v této souvislosti položil otázku, jak se z dětí mohou stát „nebezpečné šelmy“?

A co vedlo chlapce k tomu, že se začali chovat jako zvířata? Podle odborníků možná vlastní pocit moci, hecování se ve skupině a touha se později svým jednáním pochlubit vrstevníkům.

Ke znásilnění mělo dojít v lese u dětského hřiště. Bestiální čin dětského gangu měli zarazit až místní obyvatelé, kteří zaslechli, že se něco děje, a zavolali policii. Zvláště u pravděpodobných dvanáctiletých pachatelů není jisté, jaký trest je potká. Bez následků sice jejich jednání nezůstane, ale vzhledem k jejich věku mohou úřady dohlížet na další vzdělávání chlapců, ale o moc víc možností nemají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…