Německo je v šoku. Vyšly na povrch další podrobnosti ke znásilněné a zavražděné dívce

08.06.2018 7:22

Včera proběhla tisková konference, na které vyšetřovatelé informovali o dalších detailech případu zavražděné a znásilněné čtrnáctileté dívky. Pachatel děsivého činu však bohužel uprchl i se svojí rodinou do rodného Iráku.

Německo je v šoku. Vyšly na povrch další podrobnosti ke znásilněné a zavražděné dívce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Rodiče a přátelé dívky žili od 22. května v nejistotě. Právě v tento den nepřišla domů a policie po ní vyhlásila pátrání. Včera bylo její tělo nalezeno poblíž železniční tratě, kde bylo napůl zakopáno v zemi. Nyní nad její smrtí truchlí celé Německo. K případu došlo jen pár měsíců poté, co byl za stejný trestný čin odsouzen afghánský migrant k doživotnímu trestu. Jestli podobný trest stihne i dvacetiletého Ali Bashara z Iráku je však krajně nejisté.

Iráčan totiž pravděpodobně minulý čtvrtek společně s rodiči a pěti sourozenci odletěl z Düsseldorfu do Turecka a odtud do Iráku. Letenky byly rezervovány na falešné jméno den předtím. Přesun podle svědků proběhl ve značném spěchu, což jen dává za pravdu vyšetřovatelům, kteří iráckého mladíka považují za hlavního podezřelého. Na tiskové konferenci nicméně vyšlo najevo, že policie podezřívala ze spáchání hrůzného trestného činu také pětatřicetiletého Kurda, který měl být spolupachatelem.

V jeho případě se však podezření nepotvrdilo a byl již propuštěn na svobodu. V následujících hodinách by měla proběhnout pitva oběti a vyšetřovatelé doufají, že jim k dalšímu objasnění případu pomohou také testy DNA. Ke kýženému cíli by měli přispět také očití svědci, kteří údajně dívku naposledy spatřili v uprchlickém centru ve Wiesbadenu v doprovodu jednoho muže. Jestli šlo o pozdějšího vraha, Ali Bashara, však zatím není jasné.

Policie také na včerejší tiskové konferenci potvrdila, že mladý Iráčan přišel do Německa v říjnu 2015, tedy na samém začátku migrační vlny. Nejprve byl se svojí rodinou ubytovaný v Giessenu a v březnu se pak irácká rodina přesunula do Wiesbadenu. Úřady zamítly jejich žádost o azyl. V Německu tak Ali Bashar se svými rodiči i pěti sourozenci žili ilegálně. Hlavní podezřelý byl na policii velmi dobře známý pro své minulé prohřešky.

Podle údajů policie se měl dopustit hned několika násilných trestných činů, a dokonce byl vzat do vazby. V dubnu loňského roku mimo jiné napadl jednu ženu a účastnil se hromadné bitky. V letošním roce se potom choval agresivně také k policistce, kterou urážel a plival na ni. A to ještě není vše. Jak referuje rakouský deník Kronen Zeitung, letos v březnu byl mezi podezřelými, kteří údajně v uprchlickém centru znásilnili jedenáctiletou dívku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…