Německý ministr Schäuble pronesl v Babišových novinách výzvu celé Evropě

5. 8. 2016 9:04

„Ve stále více globalizovaném světě můžeme my Evropané obstát a udržet si svůj vysoký životní standard pouze tehdy, pokud spojíme síly,“ uvedl v rozhovoru, který poskytl dnešním Lidovým novinám, německý ministr financí Wolfgang Schäuble. List jej označuje za jednoho z nejvlivnějších evropských politiků.

Německý ministr Schäuble pronesl v Babišových novinách výzvu celé Evropě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Podle Schäubleho není teď čas na ohlašování velkých iniciativ, nyní je doba pragmatismu. Problémy je třeba řešit rychle, a kdo se nezapojí, zůstane pozadu. Budoucností se tak může stát vícerychlostní Unie.

„Pokud do toho nejde hned všech 27 členských států EU, začne jen několik z nich. Pokud to neudělá Komise, vezmeme věci do rukou prostě sami, vyřešíme problémy na úrovni vlád. Tento mezivládní přístup se osvědčil v krizi eura. Co platí, jsou činy, ne honosná slova,“ tvrdí Schäuble.

Nyní je nutné soustředit se na dílčí úkoly a jeden po druhém je plnit. „Proč se nepustíme vážně do energetické unie a nedokážeme tím i partnerům EU na východě, že my Němci je nenecháme na holičkách? Proč nepřestaneme konečně bědovat nad nezaměstnaností mládeže a nezaložíme evropské seskupení profesního vzdělávání? Proč připouštíme, že 27 členských států EU plýtvá penězi, protože nakupují zbraně každý sám?“ uvedl některá z témat, která teď bude muset Unie urychleně řešit. Jen tak se podle něj podaří získat zpět důvěru lidí v jednotnou Evropu, kterou v poslední době mnoho z nich ztratilo.

„Pokud chceme věřit průzkumům veřejného mínění, pak se zdá, že stále více lidí v mnoha částech Evropy ztrácí důvěru k evropským institucím. Tomu můžeme čelit tím, že učiníme fungování EU transparentnějším a zdůrazníme její mnohé nezpochybnitelné úspěchy,“ říká Wolfgang Schäuble.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…