Německý ministr pronesl kvůli silvestrovským útokům razantní prohlášení

13.01.2016 20:11

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas volá pro tvrdých trestech pachatelů silvestrovských útoků. Je to totiž i v zájmu samotných běženců, kteří nechtějí být s tímto násilím spojováni. Maas také vyzval ke „tvrdému postihování stoupenců krajní pravice“, kteří se rozhodli po silvestrovských událostech vzít spravedlnost do vlastních rukou. Informují ceskenoviny.cz.

Německý ministr pronesl kvůli silvestrovským útokům razantní prohlášení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie zatýká

„Nikdo v Německu se nesmí stavět nad zákony, ať už má jakýkoli pas. Sexuální útoky na ženy není možné ničím omluvit. Ani odlišný kulturní původ není přijatelným vysvětlením,“ prohlásil Maas a dodal, že je nutné hnát pachatele k zodpovědnosti a cizince případně i deportovat.

Podpořil jej i náměstek ministra vnitra Ole Schröder. „Pachatelům útoků ze silvestrovské noci dnes říkáme toto: Pokud jste přišli do Německa hledat ochranu, ale pácháte tady závažné trestné činy, nemáte v této zemi co pohledávat.“ Je podle něj nutné tvrdě dbát na dodržování zákonů.

V Německu totiž chtějí nyní uzákonit možnost deportace pro cizince, kteří se dopustí zločinu a budou za něj potrestáni. „Dosud bylo možné vypovědět jen ty, kdo byli odsouzení přinejmenším k ročnímu nepodmíněnému trestu.“ Vracet lidi, kterým hrozí v zemi původu nebezpečí na životě, však stále možné nebude.

Podle Maase však i sami uprchlíci volají po tvrdém zákroku vůči násilníkům. „Nesmíme dopustit zpochybnění pomoci pro miliony uprchlíků v nouzi jen kvůli tomu, že mezi nimi je několik set zločinců,“ řekl ministr spravedlnosti.

Podle něj situaci využívá krajní pravice pro svoje záměry, jak mimo jiné ukázaly i události z Lipska. „Nedopustíme, aby zločinci dlouhodobě ochromili společenský život v naší zemi. Budeme postupovat stejně, ať už budou pachateli cizinci, nebo němečtí pravicoví radikálové.“

To odsoudila i předsedkyně levice Katja Kippingová. „Extremisté se snaží zneužít zločiny, jichž se dopustila omezená skupina lidí, k vyvolávání nálad proti všem cizincům a rozpoutávají rasistické násilí,“ řekla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …