Německý ministr vnitra se rozčílil na Maďary a Chorvaty a pronesl tato slova

18.09.2015 13:26

Chorvatsko doslova praská ve švech a podle aktuálních informací tamějšího ministerstva vnitra přes jeho hranice přešlo přes 13 000 uprchlíků. Uprchlíky začalo vracet zpět, uzavírá hraniční přechody i silnice vedoucí k hlavnímu městu. Německý ministr vnitra kritizoval postup všech zemí v regionu.

Německý ministr vnitra se rozčílil na Maďary a Chorvaty a pronesl tato slova
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

Situace v Chorvatsku se nijak nezlepšuje a počty ilegálních uprchlíků proudících z Maďarska se zvyšují doslova hodinu od hodiny. Náčelník generálního štábu chorvatských ozbrojených sil Drago Lovrić dle chorvatské tiskové agentury Hina potvrdil, že o možném zapojení armády do řešení uprchlické krize již hovořil s prezidentkou republiky a vrchním velitelem armády Kolindou Grabarovou Kitarovićovou. Armáda je podle jeho informací připravena pomoci třeba okamžitě. Maďarsko mezitím oznámilo, že na hranici s Chorvatskem pošle 2600 vojáků. Od půlnoci se podle maďarské tiskové agentury MTI z Chorvatska vrátilo a bylo následně zadrženo téměř 500 uprchlíků.

Napjatou situaci spolu telefonicky řeší političtí zástupci všech zemí regionu. Naposledy spolu hovořili maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó se svým slovinským protějškem Karlem Erjavecem. Oba dle MTI vyjádřili znepokojení nad skutečností, že Chorvatsko posílá uprchlíky do Maďarska a Slovinska, místo toho, aby jim samo poskytlo pomoc. Z tohoto důvodu začalo Maďarsko s výstavbou plotu na hranicích s Chorvatskem. „Během noci začaly práce na budování dalších uzávěr hranice. Bohužel se zdá, že se nemůžeme spoléhat na nikoho jiného a musíme si pomoci sami,“ cituje britský deník Daily Mail vyjádření maďarského premiéra Viktora Orbána.

Slovinská policie zatím zadržela téměř dvě stě uprchlíků a očekává se, že v nejbližších dnech se tisíce uprchlíků přelijí i přes jeho území. Dále dnes ráno Slovinsko zastavilo železniční spojení s Chorvatskem. Chorvatsko uzavřelo již včera téměř všechny hraniční přechody se Srbskem, ale vlna uprchlíků zatím nebere konce. Vedle maďarského a slovinského ministra zahraničí se ke kritice Chorvatska, ale i dalších zemí v regionu přidal také německý ministr vnitra Thomas de Maizière. „Zatímco Německo otevírá pro uprchlíky a jejich rodiny své domovy, tělocvičny a kasárny, tak jiné země pro ně mají pouze ostnaté dráty a zavřené brány,“ cituje jeho vyjádření Daily Mail.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …