Nenávist Petra Pitharta. Expremiér nechápe jeho výhrůžky Zemanovi

04.12.2021 14:44 | Komentář

Expremiér Petr Pithart míní, že je třeba prezidenta Zemana dočasně zbavit pravomocí a jednat, neboť covid na nikoho nečeká a nová vláda musí mít prostor jednat. Jenže když se toto dočetl další bývalý premiér Jiří Paroubek, Pithartovi rázně odpověděl. Nahlédněte.

Nenávist Petra Pitharta. Expremiér nechápe jeho výhrůžky Zemanovi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Pithart na besedě v Chrudimi

Expremiér za ČSSD Jiří Paroubek se obul do jednoho ze svých předchůdců, do někdejšího premiéra a bývalého předsedy Senátu Petra Pitharta. Paroubkovi se ani trochu nelíbí, že Pithart vyzval ke zbavení prezidenta Miloše Zemana pravomocí, neboť svým počínáním a zpovídáním budoucích ministrů zdržuje jmenování vlády s důvěrou a prodlužuje tak covidovou krizi v naší zemi a jako nejvyšší český politik prý nese spoluzodpovědnost za rostoucí počet úmrtí spojených s covidem v České republice.

Paroubek má naproti tomu za to, že chce-li se Zeman scházet s ministry, jen to znamená, že dobře dělá práci prezidenta. „Tento jeho zájem  svědčí jednoznačně o tom, že Zeman chce vykonávat svou funkci zodpovědně,“ napsal Paroubek v komentáři pro server VašeVěc.cz. „Čím by se ale prezident volený v přímé volbě vším lidem měl jinak zabývat? Krmením daňků v lánské oboře?“ zeptal se.

Pithartova argumentace je podle něj jednostranná, ale i demagogická. A expremiér si klade otázku, kde se v kdysi umírněném státníhovi bere taková nenávist.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jenže tím ještě neskončil. Petru Pithartovi zasadil ještě jeden slovní štulec.

„Byl jsem jedním z těch, kdo prosadili změnou Ústavy přímou volbu prezidenta republiky všemi občany. Mou snahou a zájmem v té době bylo (a tento záměr je platný do dneška), že přímou volbou posílený prezident republiky je potenciální brzdou partitokracii, tedy neomezené vládě politických stran. Složení vlády by zkrátka nemělo zcela záviset jen na premiérovi. Vyhrožovat prezidentovi eliminací z úřadu, pokud nebude politicky povolný, jak to dělá ve svém  článku  P. Pithart, je, mírně řečeno, nevkusné. Každý z nás se s přibývajícími roky mění. P. Pithartovi s lety ubylo umírněnosti a bohužel i moudrosti, kterou jsem u něj dříve tak obdivoval,“ uzavřel Paroubek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…