Netanjahu opět první na pásce. On, Putin, Erdogan a Trump mají něco společného...

13.04.2019 22:48 | Zprávy

Politolog a komentátor Fareed Zakaria se vyjádřil k úternímu volebnímu vítězství Benjamina Netanjahua. To má podle všeeho mnoho vysvětlení souvisejících se specifickou situací Izraele. Komentář přinesl server Washington Post, následně si jej všiml server EuroZprávy.cz.

Netanjahu opět první na pásce. On, Putin, Erdogan a Trump mají něco společného...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Izraele

Zakaria mimo jiné ve svém komentáři uvedl, že výsledek voleb je součástí mnohem širšího fenoménu. V rámci něj sílí ve světě populistický nacionalismus. A právě na to nedovedou dle Zakarii středové a levicové strany odpovědět. Zmiňuje rovněž to, že argumentaci ohledně populistického nacionalismu předkládají nejen Netanjahu, ale i Putin, Erdogan, Orbán, zastánci brexitu či Trump. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

ÚSTAVA

Co přesně byste na Ústavě změnil? A ještě podle vás zřejmě volí lidé do senátu špatně, ale jak je podle vás možné, že ve volbách do sněmovny volí jinak? Protože tam má ANO většinu poslanců, zatímco v senátu je vás za ANO jen hrstka.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

18:30 Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

Neuběhl ani měsíc a operátor O2 opět svým zákazníkům připravil nemilé překvapení. Kdo dnes potřebova…