Netanjahu vyzval před odletem do Paříže Židy z Francie: Vraťte se do Izraele

11.01.2015 13:37

K vystěhování do Izraele vyzval izraelský premiér Benjamin Netanjahu francouzské Židy v reakci na sérii protižidovských útoků ve Francii. Oběťmi nejnovějšího z nich jsou čtyři židovští zákazníci košer lahůdkářství, které v pátek zabil radikální islamista. Nejméně jeden z jím zabitých rukojmích bude v úterý pohřben v Jeruzalémě, oznámil dnes izraelský rozhlas.

Netanjahu vyzval před odletem do Paříže Židy z Francie: Vraťte se do Izraele
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman s Benjaminem Netanjahuem

„Každý Žid, který se bude chtít vystěhovat do Izraele, tu bude přijat s otevřenou náručí," citovala agentura DPA Netanjahuovo dnešní prohlášení před odletem do Paříže. Společně s ministrem zahraničí Avigdorem Liebermanem a ministrem hospodářství Naftalim Bennettem se tam izraelský premiér zúčastní chystané milionové manifestace k uctění památky 17 obětí teroristických útoků v Paříži.

„Radikální islám je hrozbou pro celý svět," zdůraznil Netanjahu. „Jestliže svět nepřijde k rozumu, terorismus bude dál útočit," napsal také na svém twitterovém účtu.

Francouzský premiér Manuel Valls naproti tomu v sobotu večer na jednom ze vzpomínkových shromáždění důrazně prohlásil, že „Francie bez francouzských Židů by už nebyla Francií".

Jedním ze čtveřice rukojmích, které zabil terorista v židovském obchodě v Paříži, je jednadvacetiletý Joav Hattab. Pohřben bude v Jeruzalémě, řekl jeho otec Benjamin Hattab, který je vysoce postaveným rabínem židovské obce v Tunisku. Pohřeb svých mrtvých v Izraeli prý zvažují i rodiny tří dalších zabitých.

V Jeruzalémě byly před bezmála třemi roky pohřbeny už oběti teroristického útoku na židovskou školu ve francouzském městě Toulouse. V březnu 2012 tam islamista Mohamed Merah zastřelil tři malé židovské děti a rabína.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra, čtk

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…