Nevěděl jsem, kdo to je, tvrdil poslanec, který zrušil akci s Robinsonem. Jenže to prý bylo úplně jinak

7. 4. 2019 10:23

Konference, jakou svět neviděl. I tak by se dala nazvat zrušená akce, kde měl vystoupit britský krajně pravicový aktivista Tommy Robinson, kterého k diskusi přizval zákonodárce z hnutí ANO Milan Pour. Muž, který Pourovi doporučil Robinsona pozvat, se rozhodl promluvit. S Robinsonem je to prý jinak, než píší česká média.

Nevěděl  jsem, kdo to je, tvrdil poslanec, který zrušil akci s Robinsonem. Jenže to prý bylo úplně jinak
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivista Tommy Robinson a sympatizant Antify na narozeninách hnutí Pegida v Drážďanech

Poslanec Milan Pour (ANO) svolal na půdu Sněmovny konferenci s názvem „Rodina a její práva v 21. století“. Jedním z řečníků tu měl být i britský krajně pravicový radikál Tommy Robinson, který se nejednou dostal do křížku se zákonem a byl odsouzen za pohrdání soudem, ale na svědomí má také podvody a napadení. V minulosti byl napojen také na britskou neonacistickou scénu.

Pour se nijak nešířil, že na konferenci pozval i Robinsona, ale na přímý dotaz novinářů to potvrdil. Ocitl se kvůli tomu pod tak silným tlakem, že celou konferenci nakonec zrušil. Bránil se, že dlouho netušil, kdo Tommy Robinson doopravdy je. Existuje však i možnost, že to věděl velice dobře, a přesto Robinsona pozval.

Tommy Robinson, vlastním jménem Stephen Christopher Yaxley-Lennon se narodil v roce 1982 a v dospělosti se opakovaně dostal do křížku se zákonem. Pokusil se dostat do USA na cizí pas a na triku má i hypoteční podvod. Veřejnosti je však znám především jako bojovník proti muslimským přistěhovalcům. Označuje je za nebezpečné a brojí proti politickému islámu.

Podle informací serveru Info.cz poslanec ANO Milan Pour dobře věděl, kdo je Tommy Robinson, když ho zval. Dozvěděl se to od bývalého člena předsednictva hnutí Úsvit a v minulém období asistenta poslankyně Olgy Havlové Milana Roháče. Právě on prý stál za pozváním krajně pravicového aktivisty do Prahy.

„S Tommy Robinsonem se znám několik let. Seznámili jsme se náhodou v Anglii před šesti lety, kdy jsem se šel podívat na jeho demonstraci, a následně i na akcích německé Pegidy. Začali jsme si psát a dodnes si napíšeme, co se kde děje,“ prozradil Roháč.

Roháč však také tvrdí, že pravda o Robinsonovi neodpovídá tomu, co se píše v českých médiích. „Musel jsem mu (Pourovi) vysvětlit, kdo to je. Říkal jsem mu, že je to kontroverzní osoba. Ale já mám informace k těm jeho kauzám a tvrdím, že to bylo jinak, než se v Česku píše,“ vysvětlil.

Robinson je jedněmi považován za rebela, druhými za extremistu. Ti  nejostřejší, jako poslanec Ivan Bartoš, volí výrazy jako „kriminálník“. V dnešní éře boje za politickou korektnost už byly Robinsonovi zablokovány profily na sociálních sítich Twitter, Facebook, Snapchat a Instagram.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

10:40 Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz konstatoval, že demonstrace na Letné …