Nevěřte kapitalistickým elitám, věřte mně, píše Ransdorf. Vše dobré prý u nás vždy vzniklo odspodu

19.05.2014 12:35

O bohaté české tradici se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz rozepsal europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf. Využil při tom evidentně svých bohatých encyklopedických znalostí. Při svém přemítání dochází k závěru, že česká tradice nikdy neměla velkou důvěru ke státu a stavěla obrodu společnosti na iniciativě zdola. V tomto příkladu vidí Ransdorf cestu pro dnešek, protože elitám v EU i v Česku prý věřit nelze.

Nevěřte kapitalistickým elitám, věřte mně, píše Ransdorf. Vše dobré prý u nás vždy vzniklo odspodu
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Sám sebe pak označuje za spojence voličů pro kontrolu elit a nepřímo je tak vyzývá, aby mu dali přednostní hlas, protože upozorňuje, že kandiduje na čtvrtém místě kandidátky KSČM.

Odborný exkurs do minulosti

Přínos našeho členství v EU vidí europoslanec v tom, že jsme si mohli uvědomit specifičnost, hodnoty a smysl češství. Poukazuje na to, že „náš stát je starší než Svatá říše římská i než anglické nebo francouzské království“.

V popisu dalších historických peripetií, kterými český národ prošel, nezapomněl připomenout, že po dlouhé době válek o víru byli Češi první, kteří prorazili cestu myšlence náboženské tolerance, čímž měl na mysli Rudolfův majestát.

Polistopadová moc před občanskou společností upřednostnila nové elity

Češi podle Ransdorfa v době národního obrození nastartovali hnutí, které se stalo vzorem malým evropským národům. A národní obrození završili tím, že vybudovali Československou republiku. „Tu chápal Čapek tak, že si ji drobní lidé vybudovali pro sebe. Ukázalo se, že to tak úplně pravda nebyla,“ poznamenal europoslanec s tím, že po roce 1989 jsme si mysleli, že se bude stavět na občanské společnosti. „Ne, nová moc vsadila vše na majetkový převrat a na vybudování nové kapitalistické elity, složené z lidí jako je Kellner, Bakala nebo Babiš,“ poznamenal Ransdorf.

Závěrem svého zamyšlení uvádí, že česká tradice je bohatá, ale nikdy neměla moc velkou důvěru ke státu. „Stavěla veškerou obrodu společnosti na iniciativě zdola. A to je cesta i pro dnešek. Protože takzvaným elitám doma ani v Evropě věřit nelze,“ uvedl a už v čistě předvolebním duchu dodal: „Váš spojenec v Bruselu pro kontrolu elit má jméno Miloslav Ransdorf. Na kandidátce KSČM č. 4.“

Celý článek najdete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…