Nezadržitelný Klaus: Dokud mě nespoutají, nedám se očkovat. Já být premiérem, tak bych řval! Hlášení každou minutu o mrtvých někde v tramtárii...

05.01.2021 15:50

Prezident Václav Klaus poslední den v roce 2020 vystoupil v rozhovoru pro Rádio Z. A měl co říct. Politici, média a určitý byznys zneužili podle Klause koronavirus k prosazení svého. „Naše ekonomika je na práškách.“ Prezident viní takzvané experty. Výchovný políček dostal od Klause i šéf doktorů Kubek. A co řekl k prezidentským volbám?

Nezadržitelný Klaus: Dokud mě nespoutají, nedám se očkovat. Já být premiérem, tak bych řval! Hlášení každou minutu o mrtvých někde v tramtárii...
Foto: FB Petr Macinka
Popisek: Exprezident Václav Klaus se šátkem okolo krku

Anketa

Vadí vám tempo očkování v ČR?

hlasovalo: 13376 lidí

„Já se covidu nebojím, bude mi osmdesát, a to jsem věkově takzvaně velmi riziková skupina, ale to mě opravdu netrápí. Já jsem přesvědčen, že ta míra rizika je stejná, že se mi něco stane při přecházení ulice, jako že mohu dostat covid. Z toho strach nemám. Já mám strach z toho covidismu, z té ideologie, která navazuje na neblahý vývoj posledních let,“ prohlásil prezident Klaus.

Podle politika se ve společnosti stále častěji objevují sklony k totalitářství a stádnímu chování, za které covid jako virus nemůže, ale je jakýmsi výrazným spouštěčem těchto jevů. „Mocné síly současného světa zneužily tohoto viru.“

„Určitě bych byl daleko střízlivější, daleko opatrnější. Nenaskakoval bych na každodenní statistiky a nedělal bych chaotická gesta,“ odpověděl Klaus na otázku, jak by jednal, pokud by byl v současné době na postu premiéra. Tragickou roli podle něj hrají v celé situaci média, kterým prý vyhovuje chaos, a záměrně vytvářejí v občanech pocit nebezpečí. „To, aby byl každou minutu hlášen počet nakažených někde v tramtárii, je dětinské,“ rozhořčil se prezident.

„Andrej Babiš vypadal poněkud schlíple, když ho bodali,“ neodpustil si drobný postřeh k vakcinaci prezident. Klaus také zmínil, že je povinností lidí se vzepřít a odmítnout toto šíření covidového strachu. Uvědomuje si také, že on je ve výhodné pozici, protože jeho jakožto důchodce nemají za jeho názory odkud vyhodit z práce.

„Viním všechny ty takzvané experty, pány Flégry a Hořejší. Hlavně viním pana předsedu lékařské komory, který se nikdy nezaskvěl jako lékař, ale teď se zaskvěl jako mediální celebrita, která nám jenom hrozí,“ bouřil dál politik. „Dokud mě nespoutají, nedají okovy a neuvězní, tak já jsem se nikdy nedal očkovat během žádné chřipkové epidemie. Já jsem to vždycky považoval za neuvěřitelný výdělek farmaceutických firem a nikdy bych tomu nepodlehl. Viním i ten byznys, který pochopil, že se lépe vydělává pomocí státu.“

„Sousloví, že jsou lidé ‚bezpříznakově nemocní‘, je nesmysl. Říkat to takto je zločin proti lidskosti,“ řekl prezident. „Všimněte si, jak potichounku zmizely úvahy o tom, kolik je lidí v nemocnicích. Vůbec se nemluví o počtu zemřelých. Je to hra politiků, farmaceutického průmyslu, médií a hra i jisté medicínské lobby, a to nemyslím běžné lékaře, ale ty mediální celebrity,“ pálil dál Klaus.

Ekonomický pokles podle něj není tak strašlivý, jak prorokovaly jarní predikce, jen proto, že naše ekonomika žije „na práškách“. „Všechny ty zásahy a nesmysly, které vymýšlí paní Maláčová, ty jen oddalují masivnější propad.“ Takové dluhy státu by podle Klause nedopustil snad ani komunistický režim před rokem 1989. „Je to hrozivé. Zaplatí to občané České republiky. Dojde ke snížení kvality zdravotní péče, protože na to nebudou prostředky. Já být premiérem, tak bych řval.“ Plošné zavírání ekonomiky a různé lockdowny podle něj ničemu nepomohly.

Pak padla poslední otázka, zda hodlá Klaus znovu kandidovat na prezidenta České republiky. „Myslím, že není na pořadu dne, abych já něco takového oznamoval. K prezidentské kandidatuře by mě vyprovokovala beznadějnost dalších kandidátů a tahle hrozná varianta bohužel existuje.“ Podotkl politik.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chytla covid. ,,Vždyť je očkovaná!" vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

10:45 Chytla covid. ,,Vždyť je očkovaná!" vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

Podle vývojáře Daniela Vávry je postup současné vlády i lékařů špatný. Jak se totiž ukazuje, i očkov…