Nezaměstananost hrozivě narůstá. Nečas se Zavadilem hledali cestu k nápravě

20.02.2013 8:58

K jednání o hrozivě rostoucí nezaměstnanosti se sešli premiér Petr Nečas (ODS) a odborářský předák Jaroslav Zavadil. Skutečnost, že spolu hovořili právě tito dva muži, svědčí o tom, že situace je vážná. Nečas totiž dlouho odmítal hovořit se Zavadilem poté, co o vládě prohlásil, že je nejhorší od roku 1950. O údajně tajné schůzce informovalo středeční Právo.

Nezaměstananost hrozivě narůstá. Nečas se Zavadilem hledali cestu k nápravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odborový předák Jaroslav Zavadil
reklama

Setkání obou mužů proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny. Nečas dává najevo, že si je vědom hrozivého problému nezaměstnaných. „Vláda se jím bude zabývat, považujeme to za věc, která nemůže být považována jen za záležitost jedné resortní ministryně,“ prohlásil premiér, podle kterého je situace znepokojivá i s ohledem na to, že „nelze vyloučit, že nezaměstnanost ještě poroste“.

Zavadilovy návrhy: aktivnější úřady práce a úlevy pro podnikatele

Zavadil proto premiérovi předložil řadu návrhů, které podle odborů napomohou k poklesu nezaměstnanosti. Jde o podporu tzv. kurzarbeitu, následuje požadavek na úlevy pro podnikatele, kteří zaměstnají handicapované spoluobčany a v neposlední řadě Zavadil požaduje, aby byly úřady práce aktivnější ve spolupráci s nezaměstnanými při hledání pracovních míst pro uchazeče.

"Pan premiér mi přislíbil, že se o těchto problémech chce vážně bavit, neboť on to také vnímá jako nedobrou situaci,“ dodal Zavadil, který chce hovořit také s ministryní práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou (TOP 09).

Nečas však také znovu zdůraznil že vláda bude nezaměstnanost řešit s ohledem na veřejné finance. Podle premiéra si také nelze myslet, že situaci spasí české podniky. Česko je otevřená země a jako taková je závislá na dění v okolních zemích, které také neprožívají právě zlaté časy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …