Neziskovky, aktivisti? Kdyby byli lidi chytří, tak takovýmhle šmejdům nedají vůbec nic, radí Ringo Čech. Co se v tom Bruselu rodí za nápady...

18.05.2020 17:13

František Ringo Čech se rozpovídal na téma neziskové organizace a Evropská unie. Neziskovky jsou podle něj zhoubou společnosti a EU by se měla radikálně proměnit. „Tam jsou mrakodrapy až k nebi, plné úředníků, kteří nic neumějí,“ prohlásil, s tím, že ale vystupovat z EU nechce. „Chci, aby to bylo dobrovolné sdružení suverénních států,“ dodal.

Neziskovky, aktivisti? Kdyby byli lidi chytří, tak takovýmhle šmejdům nedají vůbec nic, radí Ringo Čech. Co se v tom Bruselu rodí za nápady...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech
reklama

Anketa

Vadí vám, že ministryně Schillerová možná neumí dobře anglicky?

7%
93%
hlasovalo: 11676 lidí

Populární muzikant a malíř hovořil v pořadu Xaver Live nejprve o epidemii koronaviru. Podle Ringo Čecha byla reakce na koronavirovou epidemii od vlády přehnaná. „To, co přijde teď, je daleko horší, než kdybychom my starý v tichosti odcházeli na koronavirovou nákazu,“ prohlásil, a dodal, že ekonomické důsledky budou katastrofální. „A vláda to chce vyřešit tím, že si vytiskne miliardy, aby mohli rozdat všem, kterým to slíbili,“ nechápe Ringo Čech.

Podle něj by se mohlo ušetřit zejména na tom, že se omezí podpora neziskových organizací. „Všechny ty pseudodobročinné organizace, ty zájmové skupiny, ti aktivisti, ty všechny by republika neměla podporovat. Kdyby byli lidi chytří, tak takovýmhle šmejdům nedají vůbec nic,“ nebral si servítky Ringo Čech.

Neziskové organizace jsou podle něj zhoubou dnešní společnosti. „Já třeba nemám nic proti homosexuálům, já pro ně v parlamentu zvedal ruku. Nebo jsem zastánce rovných příležitostí pro ženy, aby všichni dostávali stejné platy nehledě na pohlaví, ale ve snaze jim to vynahradit nás nutěj k tomu, chovat se nepřirozeně,“ má jasno Ringo Čech. Odkazuje na současné filmy a seriály, kde se přísně dbá na zastoupení žen ve vedoucích funkcích, na zastoupení všech menšin a ještě všech sexuálních orientací.

Může za to prý Brusel, kde se všechny takové nápady rodí. „Tam jsou mrakodrapy až k nebi, plné úředníků, kteří nic neumějí. Taková je dneska situace,“ posteskl si. Zásadní pro Českou republiku bude, podle něj, obnovit samostatné potravinářství. „Musíme být zase soběstační, musíme se vymanit z područí EU,“ míní Ringo Čech, ať se nekupují třeba rajčata v zahraničí. Vzápětí ale dodává, že rozhodně nechce odchod z Evropské unie, „pouze“ změnit její nefunkční struktury a zejména přílišnou centralizaci. „Chci, aby to bylo dobrovolné sdružení suverénních států,“ má jasno Ringo Čech.

Populární muzikant se vyjádřil také ke kauze s údajným ruským agentem, poslaným na pražské komunální politiky. Ringo Čech tomu nevěří, místo toho kritizuje starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), že vyvolává zbytečné spory. „Co se do toho hrabal, ten spor je tak malichernej. Ta socha tam prostě byla, a když ji neodstranili po revoluci, tak jí tam měli nechat,“ myslí si Ringo Čech, ale uznává, že socha maršála Koněva vyvolávala spory. „On osvobodil Československo, ale masakroval Maďary a mohl se podílet na okupaci,“ dodal, s tím, že mu stačila vysvětlující deska, která byla k soše nainstalována před dvěma lety.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…