Neziskovky vykládají, jak jsou čisté a počestné, a pak se bojí přizvat na loď policii. Bývalý diplomat prozrazuje více o jejich napojení na organizovaný zločin

06.08.2017 6:45

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta sepsal komentář určený podle všeho lidem, kteří si myslí, že migrace do Evropy není organizovaná a to především ne neziskovými organizacemi. Pokud jsou tak čisté, jak tvrdí, proč lidé z neziskových organizací odmítají přítomnost italské policie na lodích s uprchlíky, ptá se Bašta.

Neziskovky vykládají, jak jsou čisté a počestné, a pak se bojí přizvat na loď policii. Bývalý diplomat prozrazuje více o jejich napojení na organizovaný zločin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta
reklama

Itálie už delší sobu hlásí, že má na svém území příliš mnoho uprchlíků a situaci přestává zvládat. Bašta v komentáři pro PrvníZprávy.cz podotýká, že většinou nejde o uprchlíky, nýbrž o ekonomické migranty, protože z většiny afrických zemí neprchají před válkou, nýbrž za lepšími ekonomickými podmínkami. Na převozu těchto lidí do Evropské unie se podílejí i neziskové organizace.

„Lidé, kteří se za pomoci humanitárních organizací dostanou do Evropské unie, budou v lepším případě dlouhodobou zátěží pro sociální systém. V tom horším, pravděpodobnějším, rozšíří řady dealerů drog a jiných zaměstnanců mezinárodního organizovaného zločinu,“ tvrdí Bašta.

Celý komentář naleznete zde

Neziskové organizace tak prý vlastně pomáhají posilovat organizovaný zločin. Tomu, kdo této myšlence nevěří, Bašta doporučuje, aby se zamyslel nad tím, proč neziskové organizace odmítají vpustit italskou policii na lodě s uprchlíky.

„Jejich protesty proti přítomnosti policie na palubách lodí ukazují, že se staly součástí mezinárodního organizovaného zločinu, který tento obchod s lidmi provozuje a bohatne na něm. Renomované humanitární organizace de facto kryjí a legitimizují jeden z nejhorších zločinů proti lidskosti. Nevšímají si tisíců obětí, které hynou při přechodu Sahary a tonou ve vlnách Středozemního moře. Nezajímá je lidské neštěstí, které toto novodobé otrokářství přináší jak samotným migrantům a jejich rodinám, tak obyvatelům Evropy,“ nebere si servítky Bašta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…