Nohavica není žádný rasista, zastaly se zpěváka HN

04.05.2012 13:25

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se vyjádřil k nové kontroverzní písni zpěváka Jaromíra Nohavici. Podle Honzejka se ale o žádný rasismus nejedná.

Nohavica není žádný rasista, zastaly se zpěváka HN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chodba v domě Romů

Honzejk všem, kteří na píseň ještě nemají názor, doporučuje, aby si nejprve přečetli, co Nohavica napsal. Nejde totiž podle něj o žádný rasismus. „Je to jen tak nějak zrýmovaná zkušenost. Bez hodnocení, bez výzev, bez stopy aktivismu. Možná je to opět zkušenost opilcova, nevím,“ píše Honzejk.

Nohavica není primitiv jako Landa

„Nohavica měl nesporně silnější chvilky, ale není jediný, v kom si groteskně podávají pac genialita a škvár. Nezval, London, Hemingway... Nohavica je to, čemu se říká lidový umělec. Jenže ne onoho primitivního typu jako Landa nebo Klus. Pokud si do něj lid projektuje své frustrace, je to problém lidu. Ne Nohavicův,“ myslí si komentátor.

„Víte co? Nechme to být,“ odpověděl nejprve Nohavica na dotaz ParlamentníchListů.cz. Pak ale dodal: „V létě mi vychází cédéčko s čtrnácti novými písničkami a je tam i Dežo. Tak budete-li mluvit s panem Filou, poděkujte mu. Kdybych si chtěl pro desku udělat PR, lépe než pan Fila bych to nevymyslel. Ale to asi pan Fila svým článkem na mysli neměl.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…