Nora Fridrichová se opět občansky angažuje. Ovčáček zjistil zajímavé věci o spolku, který to organizuje

17.05.2019 16:50

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si na svém facebookovém profilu rýpl do moderátorky veřejnoprávní České televize Nory Fridrichové. Důvodem je to, že se Fridrichová chlubí svým patronátem nad výzvou Mantinely demokracie.

Nora Fridrichová se opět občansky angažuje. Ovčáček zjistil zajímavé věci o spolku, který to organizuje
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe

„Veřejnoprávní média tu nejsou od toho, aby politikům dělala servis, ale aby je kontrolovala. Tudíž ani my novináři tu nejsme od toho, aby s naší prací byli spokojeni zrovna oni,“ zaznívá na obrázku, na němž Fridrichová vystupuje jako patronka výzvy Mantinely demokracie. V rohu je pak logo „Rekonstrukce státu“. 

„Opoziční politická strana Rekonstrukce státu se aktivně podílí na manifestacích Milionu chvilek nenávisti. A chlubí se podporou známé aktivistické pracovnice ČST Praha, taktéž opoziční politické strany,“ poznamenal k tomu Jiří Ovčáček.

Fridrichová se v minulosti zařadila také mezi příznivce hnutí Pulse of Europe. Toto hnutí, založené koncem roku 2016 v Německu, se rozšířilo i do ČR. Jsou s ním spojeni i aktivista Tomáš Peszyński a vyhazovač květin Otakar van Gemund.

Na svém facebookovém profilu se česká odnož této organizace popisuje takto: „Milí Evropané v Česku, Pulse of Europe je evropské nevládní a občanské hnutí, které propaguje EU a společnou Evropu. Jeho cílem je ukázat, že proevropských lidí v Evropě je stále hodně, a propagovat myšlenky společné Evropy. Hnutí je apolitické, nerazí žádný politický ani ideologický směr, a to ani v oblasti otázek evropské integrace. Je to ryze občanské hnutí, které vzniklo na přelomu let 2016/2017 a které reaguje na možné ohrožení EU zevnitř i zvnějšku. Na západ od nás toto hnutí stále sílí a získává na významu. Jsme hrdí na to, že Vám je můžeme představit v České republice. Připojte se k nám a bojujte s námi za Evropu v Česku,“ apelují za organizaci aktivista a vyhazovač květin Otakar van Gemund a taktéž aktivista Tomáš Peszyński.

Celý popis ZDE

Mezi příznivce tohoto „apolitického“ hnutí se řadí například europoslanec KDU-ČSL Pavel Svoboda.

Také hnutí vyzývá své příznivce, aby odmítali nálepkování EU, že se nejedná ani o třetí říši, ani RVHP, ani politbyro. „EU je EU! EU je demokracie, svoboda a spravedlnost,“ uvádí pozitivní nálepky autor plakátu.

A s odznáčkem se nechala vyfotit právě i televizní moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová. „Co potřebuje Evropa? Třeba odvážné novináře, jako je Nora Fridrichová, a zároveň každého voliče, který půjde hlasovat. Evropa vás potřebuje!“ vybízí jako ve většině ostatních příspěvků správce stránek.

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl, když zaregistroval toto hnutí, tak o něm prohlásil: „A pak že se tu nedá dělat Česká soda!“

Fotogalerie: - EU a český export

Žofínské fórum na téma Evropská unie a český expor...
Žofínské fórum na téma Evropská unie a český expor...
Generální ředitel České exportní banky Karel Bureš
Ministr zemědělství Marian Jurečka
Žofínské fórum na téma Evropská unie a český expor...
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

20:45 Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvile…