Norimberský tribunál pro Putina, žádá petice. Podepsali dva britští expremiéři a mluví o smyčce

19.03.2022 19:35 | Zprávy

K petiční listině vyzývající ke vzniku nového mezinárodního tribunálu, který by po vzoru norimberských procesů posoudil možné zločiny spáchané ruským prezidentem Vladimirem Putinem na Ukrajině, se vyslovila hned dvojice expremiérů Spojeného království Gordon Brown a sir John Major. „Musíme dát Putinovým kolaborantům jasně najevo, že smyčka se utahuje,“ vyzval Brown.

Norimberský tribunál pro Putina, žádá petice. Podepsali dva britští expremiéři a mluví o smyčce
Foto: Repro YouTube The Globe and Mail
Popisek: Civilisté utikající před ruskou palbou na obytné čtvrti města Irpiň

Oba bývalí britští premiéři se k petici žádající, aby vznikl nový mezinárodní tribunál, který by posuzoval zločiny ruských sil na Ukrajině, připojili společně se 140 akademiky, právníky a politiky.

Podle někdejšího labouristického premiéra Jamese Gordona Browna, jenž byl ve funkci předsedy vlády Spojeného království mezi lety 2007 a 2010, by vytvoření nového tribunálu znamenalo, že by se uzavřela mezera v mezinárodním právu, kterou by Putin mohl využít, aby se „vyhnul spravedlnosti“.

„Musíme jednat rychle, abychom ujistili lid Ukrajiny, že jsme odhodláni jednat, a ne jen vést vřelá slova – musíme dát Putinovým kolaborantům jasně najevo, že smyčka se utahuje. Že pokud se od Putina nedistancují, hrozí jim stíhání a vězení,“ vysvětlil Brown britskému deníku Daily Mail.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…