Nostalgický Andrej Babiš. Vzpomínal, jak přemlouval Jourovou a co jí přál

17.10.2014 9:29 | Zprávy

Až na třetí pokus se povedlo Andreji Babišovi přemluvit Věru Jourovou, aby mu pomohla s řízením hnutí ANO. Babiš to uvedl na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz s tím, že v té době dávaly průzkumy jeho hnutí pouhých 0,3 procenta hlasů.

Nostalgický Andrej Babiš. Vzpomínal, jak přemlouval Jourovou a co jí přál
Foto: Daniela Černá
Popisek: Věra Jourová

„Ukecal jsem ji asi na třetí pokus,“ zavzpomínal s tím, že Jourová zpočátku pracovala jako manažerka hnutí. „Ale mně bylo jasné, že půjde do politiky,“ podotkl s tím, že podpora Jourové od lidí „byla obrovská“. A to jak při prvním sněmu hnutí, tak později ve sněmovních volbách.

Celá glosa ZDE

Jourová prý na začátku působila jako manažerka hnutí, ale bylo jasné, že míří do politiky. Zejména prý toužila po ministerstvu pro místní rozvoj, kterému skvěle rozumněla, a navíc to pro ni byla satisfakce za to, že kvůli tomuto resortu zažila nejhorší chvíle svého života.

"Moc jí přeju, aby její mise eurokomisařky byla úspěšná a také se těším na to, že konečně budeme mít v Evropské komisi někoho, o jehož práci se v České republice něco dovíme," vyznal se ministr.

Zároveň si posteskl, že odchod Jourové na post eurokomisařky do Bruselu bude pro hnutí ANO velká ztráta, a poděkoval jí za vše, co pro ANO dosud vykonala.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…