Novináři jsou terči tehdy, když píší kriticky, tedy dělají dobře svou práci. Podívejte Kroupa. A jak Zeman a Babiš útočí... Fendrych je po vraždě slovenského novináře „na koni“

26.02.2018 21:46

Komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz napsal pár řádek ke smrti slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Fendrych má za to, že svůj díl viny mají na této hrozné události politici, kteří často novináře dehonestují. Stačí si vzpomenout, jak se o novinářích vyjadřuje prezident Miloš Zeman.

Novináři jsou terči tehdy, když píší kriticky, tedy dělají dobře svou práci. Podívejte Kroupa. A jak Zeman a Babiš útočí... Fendrych je po vraždě slovenského novináře „na koni“
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman na volebním sjezdu ČSSD.

Český prezident Miloš Zeman při jedné ze svých cest dostal symbolický dřevěný samopal, který by mohl použít na novináře. Podle Fendrycha jde o odpudivé vtipkování. Tentýž prezident Miloš Zeman na novináře rád útočí slovně. Svou neláskou vůči českým médiím se zkrátka nijak netají, naopak ji zdůrazňuje. Podle Martina Fendrycha by se ale politici měli mít na pozoru, protože se může stát, že někdo jejich slova vezme vážně. Své o tom vědí v Rusku, kde jsou novináři napadáni nejen slovně, ale i fyzicky. Jsou i stříleni. To, že teď došlo k vraždě investigativního novináře i na Slovensku, by prý pro nás mělo být varováním.

„Novináři jsou dennodenním terčem útoků politiků, do médií se mimo jiné pustil i slovenský premiér Robert Fico na sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Napadá je často Andrej Babiš (přitom Agrofert média vlastní), dělal to bývalý prezident Václav Klaus, přeborníkem v této disciplíně je Miloš Zeman. Novináři se stávají terči tehdy, pokud píší kriticky, tedy pokud dělají dobře svoji práci. Investigativci jsou ohrožení více (vzpomeňme mimochodem na to, jak zpochybnil ředitel rozhlasu René Zavoral ‚svého‘ novináře Janka Kroupu),“ varoval Fendrych.

Při jedné ze svých návštěv Ruska dokonce prezident Miloš Zeman hovořil o potřebě likvidovat novináře. Svá slova pronášel po boku ruského prezidenta Vladimira Putina, na jehož narozeniny byla v roce 2006 zavražděna např. ruská novinářka Anna Politkovská. Zeman se tak projevil jako politik „východního typu“, který dělá ze žurnalistů nepřátele lidu. A jak již bylo naznačeno, toto nepřátelství se může proměnit i v něco horšího, než ve slovní útoky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

21:16 VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) využil možnosti posadit se do automobilu VW Golf Václava Hav…