Noviny píší o muži z ČSSD, který má řídit zdravotnictví. Budete možná překvapeni

16.09.2013 8:22

Tvrdý manažer, který by ve funkci ministra zdravotnictví upřednostňoval stabilitu a který žádné reformy nechystá. Takový je stínový ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD, stávající ředitel ostravské fakultní nemocnice. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes, která přinesla Němečkův profil. Server IDnes.cz dodává, že některé Němečkovy představy nejsou nutně levicové.

Noviny píší o muži  z ČSSD, který má řídit zdravotnictví. Budete možná překvapeni
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176643 lidí

List Němečka označil jako „pravičáka v oranžovém“, který „by rád levicový kabát odložil, protože pravicové mantry  jako poplatky a nadstandardy se každé nemocnici finančně hodí“.

Zároveň ale potenciálního ministra vykresluje jako schopného diplomata, který dokázal ustát konkurenci nemocnic sítě Agel. Nebo za ministrování  Tomáše Julínka z ODS získal pro ostravskou fakultní  nemocnici drahý přístroj Cyber Knife. „Pravda, byl asi třikrát dražší, než za kolik se prodávají v zahraničí, nicméně Ostrava má cosi výjimečného,“ podotýká list.

Mladá fronta Dnes také upozorňuje, že ne vše okolo pravděpodobného ministra zdravotnictví je zcela průhledné. Píše konkrétně o funkci předsedy představenstva Centra buněčné terapie a diagnostiky, který Němeček zastával. Ve vedení této, dle listu tajemné firmy, byl čtyři roky. „Takže když se redakce odborného časopisu Medical Tribune zajímala, co všechno centrum za veřejné peníze dělá a do čeho všeho ty stovky milionů z grantů šly, vyhnul se odpovědi. S tím, že na svůj post ve firmě již před pár měsíci rezignoval, takže za ni nemůže mluvit.“

List také tvrdí, že podle jeho podřízených je Němeček tvrdý manažer, „který  sice nechá každému volný prostor pro plnění úkolů, ale nekompromisně vyžaduje jejich splnění v daném termínu. Nezajímá ho, že něco nejde.“

Podle serveru iDnes.cz Svatopluk Němeček plánuje, že po volbách začne pracovat na zákonu, který by definoval nadstandard, jenž by si lidé mohli sami připlatit.

Jako příklad takového nadstandardu, který neohrozí přístup k medicínské péči a nerozdělí zdravotnictví na chudinskou medicínu a tu pro bohaté, je dle Němečka možnost připlatit si za lehkou sádru.

Zákon o nadstandardech ve zdravotnictví by měl být hotov do roka.

ČSSD podle serveru iDnes.cz upustila také od svého letitého záměru slučovat zdravotní pojišťovny, až by zbyla jediná. Sociální demokraté rovněž budou chtít, aby byl v lékárnách dostupný alespoň jeden lék bez doplatku u každé diagnózy, kdy existuje více možností léků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

11:22 Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

Na ČT běžel tiskový brífink SPD vzhledem k dnešnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ještě před…