Nový a slušný Pavel Novotný: Kuberu mohli zabít Číňané. Otrava? Víte...

13. 5. 2020 16:52

Starosta Řeporyj Pavel Novotný (ODS) prohlásil, že za smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery mohou být zodpovědní Číňané. „Mám silné podezření, že Číňané mohli zabít Kuberu,“ řekl Novotný. Mezitím Kuberova dcera Vendula Vinšová na facebooku zveřejnila informaci, že rodina konečně dostala pitevní protokol, podle kterého byl příčinou smrti infarkt. Toxikologické testy provedeny nebyly, ačkoliv o ně dle svých slov Vinšová v lednu žádala.

Nový a slušný Pavel Novotný: Kuberu mohli zabít Číňané. Otrava? Víte...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Novotný
reklama

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 31629 lidí
„Mám silné podezření, že Číňané mohli zabít Kuberu,“ prohlásil Novotný v televizi Prima CNN News. Kuberu prý viděl dva dny před smrtí na kongresu ODS. „Bylo mi ho líto, byl vystrašený, viděl jsem ho před tou smrtí,“ dodal Novotný.

Indicie o nebezpečí z Číny se prý objevily ještě před Kuberovou smrtí. „Viděl jsem reportáž veřejnoprávního média, ze které vyšlo najevo, že to hrozí. Po takové reportáži v každé normální zemi v Evropě by začalo vyšetřování. Znepokojuje mě to a všichni mlčí, nic se neděje. Byl to jeden z nejvyšších ústavních činitelů, opravdu tam byly náznaky, že ho někdo mohl otrávit,“ má jasno Novotný.

Kuberova dcera Vendula Vinšová mezitím ohlásila, že rodině konečně přišel pitevní protokol, na který již od ledna čekají. „Konečně jsme obdrželi pitevní protokol, je nám jasné, že všichni čekají na jeho obsah. Důležitá informace je, že pitva byla provedena hned 21. ledna. Takže vše ostatní bylo nesmyslné zdržování, ale dejme tomu, že to je náš subjektivní pocit. Nic závratného ve zprávě není. Jako příčina smrti je uveden infarkt myokardu,“ napsala na facebooku.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Vzápětí ale dodala, že Kuberovi nebyla proveden toxikologickyý test, ačkoliv o to v lednu žádala. „Ve zprávě pak také uvádí, že byl preventivně zajištěn materiál na toxikologické vyšetření, k němuž vzhledem k jednoznačnému pitevnímu nálezu není indikace, ani dodatečně požadavek na analýzu nebyl vznesen. Přitom my jsme podezření uvedli jak při osobní schůzce, tak ve stížnosti, kterou jsme podávali,“ nechápe Vinšová.

„Závěr protokolu jsme konzultovali s tátovým ošetřujícím lékařem, kterému byl zaslán, a ten k tomu uvedl, že kromě plic, které odpovídaly tátovu kouření, byl opravdu zdravý a spokojený člověk a sám nepochybuje o tom, že infarkt byl vyústěním toho šíleného psychického tlaku, kterému byl vystaven,“ dodala.

Kubera čelil tlaku ze strany čínské ambasády a Hradu kvůli plánované cestě na Tchaj-wan. Spekulace se objevují i kvůli tomu, že pár dní před smrtí Kubera obdržel výhružný dopis od čínské ambasády, kde stálo, že pokud cestu uskuteční, bude potrestán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...

18:50 Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...

Politolog Zdeněk Zbořil má za to, že téma koronaviru ustupuje do pozadí. Svědčí o tom prý chování če…