Nový zákon. Squatteři si neškrtnou. Guvernér jim zatnul tipec

27.03.2024 22:20

Floridský guvernér Ron DeSantis dnes podepsal zákon chránící vlastnická práva, poskytuje majitelům domů opravné prostředky proti squattingu a zvyšuje tresty pro squattery. Reagoval tak na nedávné incidenty týkající se údajných squatterů v New Yorku, které vyvolaly v mnoha lidech otázky ohledně práv squatterů a zákonů v New Yorku, jež se zdají být mírnější než v jiných státech, informoval portál Newsweek.

Nový zákon. Squatteři si neškrtnou. Guvernér jim zatnul tipec
Foto: Repro X
Popisek: Ron DeSantis, guvernér Floridy a neúspěšný kandidát na prezidenta

„Skoncujeme s podvody se squattery na Floridě. Zatímco jiné státy se stavějí na stranu squatterů, my chráníme majitele nemovitostí a trestáme zločince, kteří ohrožují systém,“ prohlásil guvernér Ron DeSantis.

Začátkem března byla například zatčena majitelka nemovitosti v New Yorku kvůli nezákonnému vystěhování poté, co se postavila skupině údajných squatterů, kteří obsadili dům jejích zesnulých rodičů ve Flushingu v Queensu, informovala stanice ABC 7. Zatímco žena měla v držení list vlastnictví nemovitosti, jeden muž tvrdil, že má na dům nájemní smlouvu – což znamenalo, že majitelka nemovitosti měla zákaz ho vystěhovat.

Policisté z New Yorku vyšetřují brutální vraždu dvaapadesátileté ženy, kterou měl k smrti umlátit pár squatterů, které načapala v prázdném bytě po své matce. Tělo pak našel syn, který se ji vydal hledat, informovalo zpravodajství CBS News.

V jiném případě squatter Sang Kim zakázal pronajímateli Jaskaranu Singhovi vstup do jeho domu ve Washingtonu za dva miliony dolarů poté, co dva roky odmítal platit nájem. Zatímco Singh legálně vlastní dům, byl nucen zůstat mimo prostory kvůli dočasnému ochrannému příkazu, který podal Kim. To znamená, že se musí držet 1 000 stop od nemovitosti, kterou legálně vlastní, uvedl časopis Newsweek.

Anketa

Škodí Andrej Babiš České republice?

13%
85%
hlasovalo: 42198 lidí
Singh, majitel bytu v Bellevue, uspořádal o víkendu druhé protestní shromáždění po dvou letech, kdy Kim žil ve své pronajaté nemovitosti bez placení nájemného. Shromáždění vyzývalo Kima, aby okamžitě opustil pozemek.

„Florida je opět v čele země, tentokrát v oblasti zabezpečení našeho státu proti squatterům,“ uvedla generální prokurátorka Ashley Moodyová. Joe Biden podle ní umožnil milionům nelegálních přistěhovalců, aby zaplavili hranice.

„Poté, co se objevily videozáznamy o jejich plánu zmocnit se domů, zajišťujeme, aby byli Floriďané před tímto hanebným a nestoudným plánem chráněni. Jsem vděčný guvernéru DeSantisovi za podpis tohoto důležitého zákona a zástupci Kevinu Steeleovi za prosazení tohoto zákona na zasedání,“ dodala Moodyová.

Podle zákona HB 621, který guvernér Ron DeSantis podepsal, může vlastník nemovitosti požádat orgány činné v trestním řízení o okamžité odstranění squattera ze svého pozemku, pokud jsou splněny následující podmínky: osoba neoprávněně vstoupila na pozemek a zůstává na něm. Vlastník nařídil, aby nemovitost dotyčný opustil, ale on tak neučinil. Nebo v případě, že osoba není současným ani bývalým nájemcem v soudním sporu.

Podle Americké asociace majitelů bytů je squatterem každý člověk, který se rozhodne obývat pozemek nebo budovu, na jejíž obývání nemá zákonné právo. Squatter žije v budově nebo na pozemku, který si vybral, aniž platí nájemné a aniž má zákonné doklady o tom, že je vlastníkem nemovitosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

6:30 Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

Jedním z hlavních témat voleb do Evropského parlamentu je v Česku Green Deal. Zejména z mimoparlamen…