Obchody se pokut nebojí. Trestem je ztráta zákazníků, říká ředitel potravinářské inspekce

05.03.2012 18:40 | Zprávy

Ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakub Šebesta byl v pondělí hostem pořadu Impulsy Václava Moravce, kde mluvil o problémy s kvalitou potravin. Podle něj je pro spotřebitele téměř nemožné podvody poznat.

Obchody se pokut nebojí. Trestem je ztráta zákazníků, říká ředitel potravinářské inspekce
Foto: internet
Popisek: potraviny, ilustrační foto

Jednou z posledních kauz byl prodej polské technické soli, která může být zdraví nebezpečná. „Žádali jsme od Poláků vysvětlení, které firmy pracovali s touto solí. Dostali jsme odpověď ve stylu nahá-oblečená... Polská strana pouze sdělila, že prokuratura to šetří, nikoli konkrétní seznam firem,“ říká Šebesta. „Udělali jsme zásah ve dvou skladech,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Reakce, která překvapí. Přišlo po útoku na Rajchla

9:53 Reakce, která překvapí. Přišlo po útoku na Rajchla

Po sociálních sítích kolují údajné záběry nového poslance Jindřicha Rajchla, který se na nich údajně…