Obrys duelu Zeman - Drahoš. Takto to bude vypadat podle Ondřeje Neffa

14.01.2018 17:58

Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Velmi diskutabilní teď je to, zda výsledky 39 % ku 27 % ve prospěch Zemana proti Drahošovi jsou pro hlavu státu výhrou, nebo spíše prohrou. „Jiří Drahoš se svým akademicky sterilním způsobem vyjadřování to v duelu proti Zemanovi nebude mít snadné,“ uvedl v komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz známý spisovatel, publicista Ondřej Neff.

Obrys duelu Zeman - Drahoš. Takto to bude vypadat podle Ondřeje Neffa
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jiří Drahoš po prvním kole prezidentských voleb
reklama

Jak bude kampaň probíhat, se teprve uvidí, mnozí předvídají, že to bude tvrdý souboj. Prezident Miloš Zeman totiž přistoupil na výzvu Jiřího Drahoše a je ochoten se s ním utkat ve dvou debatách, zatím ale není určeno, na jaké půdě se duely odehrají. „Miloš Zeman je zkušený rétor a v debatách je velmi sběhlý, dovede chytře a bystře reagovat s velkou dávkou ironie a Jiří Drahoš se svým akademicky sterilním způsobem vyjadřování to nebude mít snadné,“ dodal ve svém názoru na webu Neviditelnýpes.cz novinář.

Je téměř jisté, že otázka postoje k tématu imigrace a vítačství, podle kterého voliči často vybírají svého nového prezidenta, v debatách nebude chybět. „Zeman je bezesporu nevítač, a to je jeden z důvodů, proč ho výslovně podporuje ze sedmi vyřazených kandidátů Petr Hannig, a Jiří Hynek chce v tomto smyslu Zemanovi i Drahošovi klást otázky. Drahoš a spolu s ním jeho podporovatelé – exkandidáti – hlásají prozápadní orientaci,“ řekl a dodal, že problém vidí v tom, že Západ už není tím Západem, o kterém jsme si dělali iluze v roce 1989 a toužili s ním splynout.

Více než stoprocentní podporu může Jiří Drahoš očekávat ze strany Michala Horáčka, jenž mu nabídl dokonce i plochu svých billboardů. „Drahoš se zřejmě nelibost voličstva pokusí namířit proti zlým rádcům, obklopujícím Zemana. Je to jen nárys, neznáme detaily, jak chce na trio Mynář, Nejedlý & Ovčáček útočit, ale podle jeho prvního projevu povede ofenzivu tímto směrem,“ snaží se odhadnout směr Drahošovy kampaně Neff.

  • Původní zdroj ZDE

Miloš Zeman má výhodu prezidenta ve funkci, Jiří Drahoš ale nese méně omezujících zátěží než například Karel Schwarzenberg. „Bude to tvrdý souboj. Drahoš totiž není bohatý kníže, neusíná a nemá problémy s Benešovými dekrety. Teď ještě aby prokázal, že není vítač,“ uzavřel Neff s tím, že mu ale třeba Mirek Topolánek ještě poradí, jak na to.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný z ČT: Xaver z něj má srandu. Nejprve FOTO, pak scéna s hostem

10:35 Železný z ČT: Xaver z něj má srandu. Nejprve FOTO, pak scéna s hostem

Do nového studia XTV přišel komentovat poslední zprávy také komentátor Info.cz Petr Holec. Označil T…