Obrys duelu Zeman - Drahoš. Takto to bude vypadat podle Ondřeje Neffa

14.01.2018 17:58 | Zprávy

Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Velmi diskutabilní teď je to, zda výsledky 39 % ku 27 % ve prospěch Zemana proti Drahošovi jsou pro hlavu státu výhrou, nebo spíše prohrou. „Jiří Drahoš se svým akademicky sterilním způsobem vyjadřování to v duelu proti Zemanovi nebude mít snadné,“ uvedl v komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz známý spisovatel, publicista Ondřej Neff.

Obrys duelu Zeman - Drahoš. Takto to bude vypadat podle Ondřeje Neffa
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jiří Drahoš po prvním kole prezidentských voleb

Jak bude kampaň probíhat, se teprve uvidí, mnozí předvídají, že to bude tvrdý souboj. Prezident Miloš Zeman totiž přistoupil na výzvu Jiřího Drahoše a je ochoten se s ním utkat ve dvou debatách, zatím ale není určeno, na jaké půdě se duely odehrají. „Miloš Zeman je zkušený rétor a v debatách je velmi sběhlý, dovede chytře a bystře reagovat s velkou dávkou ironie a Jiří Drahoš se svým akademicky sterilním způsobem vyjadřování to nebude mít snadné,“ dodal ve svém názoru na webu Neviditelnýpes.cz novinář.

Je téměř jisté, že otázka postoje k tématu imigrace a vítačství, podle kterého voliči často vybírají svého nového prezidenta, v debatách nebude chybět. „Zeman je bezesporu nevítač, a to je jeden z důvodů, proč ho výslovně podporuje ze sedmi vyřazených kandidátů Petr Hannig, a Jiří Hynek chce v tomto smyslu Zemanovi i Drahošovi klást otázky. Drahoš a spolu s ním jeho podporovatelé – exkandidáti – hlásají prozápadní orientaci,“ řekl a dodal, že problém vidí v tom, že Západ už není tím Západem, o kterém jsme si dělali iluze v roce 1989 a toužili s ním splynout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…